wtorek, listopada 30, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Gminny Konkurs Lektur

altOrganizacja Gminnego Konkursu Lektur pt. „Lektury szkolne i ich bohaterowie” należy do wieloletniej tradycji naszej szkoły. W tym roku zaproszenie do udziału w zabawie przyjęły dwie placówki: Szkoła Podstawowa nr1 oraz Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zbrudzewie.

 

Nasza Szkoła Podstawowa nr 6 stanowiła trzecią drużynę. Wszyscy spotkali się w szkolnej bibliotece w środę 22 maja 2013 roku o godzinie 12.00.

Dla uczniów klas III przygotowano kilka konkurencji. Pierwszą był test, w którym uczestnicy konkursu musieli odpowiedzieć na pytanie: z jakimi lekturami związane są podane przedmioty. Drugie zadanie polegało na rozwiązaniu krzyżówki, w trzecim należało pisemnie odpowiedzieć na krótkie pytania, natomiast czwarte – uzupełnić fragmenty wierszy brakującymi wyrazami. Uczniowie musieli odgadnąć także, gdzie mieszkają bohaterowie lektur. W ostatniej konkurencji dzieci losowały pytania za trzy lub pięć punktów. Wszyscy uczestnicy konkursowych zmagań wykazali się ogromną wiedzą i szczegółową znajomością lektur szkolnych. Zwycięzcami zostali przedstawiciele SP nr 1, miejsce drugie zajęła reprezentacja SP nr 6, trzecią pozycję wywalczyli uczniowie SP Zbrudzewo. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową. Organizacją i piękną oprawą plastyczną konkursu zajęły się panie: Elżbieta Formaniak, Małgorzata Wegemund i Małgorzata Bródka.

alt

 

 

alt

 

 

Login Form