sobota, grudnia 04, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Konkurs - "Kindersztuba - staranne wychowanie"

alt9 maja 2013 r. w restauracji „Niezapominajka” w Dalewie odbył się finał II Konkursu „Kindersztuba – staranne wychowanie”, który został zorganizowany przez Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Nochowie.

 

Naszą szkołę w kategorii klas I-III reprezentowali uczniowie klasy 3a: Nikodem Grzelczyk, Ewelina Krasnowska i Alicja Majewska, natomiast w kategorii klas IV-VI – uczennice klasy 6d: Olga Łabutka, Paulina Szczepaniak i Zuzanna Szczepaniak.

Etap finałowy konkursu wymagał od uczestników nie tylko wszechstronnej wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim umiejętności praktycznych. Pod okiem fachowego w dziedzinie savoir-vivre jury uczniowie zmierzyli się z rozmaitymi pytaniami dotyczącymi zasad bon tonu Na uczestników konkursów czekało kilka konkurencji, które przede wszystkim dotyczyły znajomości dobrych manier, zasad zachowania w kontaktach międzyludzkich, prowadzenia rozmowy telefonicznej czy korespondencji e-mailowej. Nasi uczniowie wykazali się również umiejętnością w zakresie podawania konkretnych potraw i dobierania do nich właściwych sztućców. Potrafili również zaprezentować i omówić zasady zgodne z etykietą zachowania się przy stole.

Obydwie nasze drużyny mogą śmiało o sobie powiedzieć, że są dobrze i starannie wychowani, a dobrych manier im nie brakuje. Zarówno reprezentanci klasy trzeciej, jak i uczennice klasy szóstej zajęły bowiem I miejsca, czego im serdecznie gratulujemy!

alt

 

alt

Login Form