sobota, grudnia 04, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

altDnia 30 kwietnia w SP nr 6 im. Braci Barskich odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla klas I i II pod hasłem „Wiersze, które bawią i uczą”,

 

 

zorganizowany przez panie: Iwonę Baran, Katarzynę Gulińską, Elżbietę Kociembę, Grażynę Kozak i Romualdę Szklanny. Głównym celem konkursu była popularyzacja poezji dla dzieci oraz rozwijanie zdolności recytatorskich.

Przybyłych gości powitała pani dyrektor Alina Kozłowska. W konkursie udział wzięły dzieci z SP nr 1 w Śremie, ze szkół w Bodzyniewie, Nochowie, Wyrzece oraz oczywiście reprezentacja gospodarzy.

Uczniowie pięknie recytowali wiersze oraz zadbali o ciekawy repertuar, zgodny z hasłem konkursu. Jury miało trudne zadanie, ale po naradach wybrano następujące osoby: I miejsce zajęli ex aequo Julia Krawczyk z SP w Bodzyniewie, recytująca wiersz pt. ”Słowa” oraz Paweł Józefowicz z SP w Wyrzece z wierszem „O skutkach pewnej diety”. II miejsce zajęła reprezentantka gospodarzy Jolanta Karczewska, a III znów ex aequo Grzegorz Mańczak z Bodzyniewa i Weronika Wachowiak z SP nr 6. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody książkowe i dyplomy.

alt

 

alt

Login Form