sobota, grudnia 04, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Rekolekcje Wielkopostne

alt

W dniach 20-22 marca 2013 roku uczniowie SP nr 6 w Śremie wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych. Był to czas, w którym dzieci nie miały zajęć lekcyjnych, mogły odetchnąć od codziennych obowiązków szkolnych, ale jednocześnie dobrze przygotować się do nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

 

W pierwszym dniu (środa) wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do obejrzenia przedstawienia pt. „Droga do nieba”, które przygotowały dzieci z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Nochowie. Ciekawy spektakl, o bardzo głębokim przesłaniu, przeplatany był śpiewem i muzyką. Zgromadzeni w holu widzowie długo dziękowali swoim kolegom i koleżankom za poświęcony czas i piękne przygotowanie.

W czwartek (drugi dzień rekolekcji) cała społeczność szkolna miała okazję wysłuchać nastrojowych pieśni i wierszy przygotowanych przez Kółko Teatralne. Dzieci na scenie śpiewały i recytowały, a wszystko to z myślą o swoim chorym koledze Miłoszu. Żaden uczeń, który w tym dniu zasiadł na widowni, nie pozostał obojętny. Wszyscy chętnie włączyli się do wspólnego śpiewania znanego utworu pt. „Zaufaj Panu już dziś”.

W ostatnim dniu rekolekcji, uczniowie SP 6 wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej w Kościele pod wezwaniem NSJ w Śremie. Po powrocie do szkoły, dzieci z klas I-III wykonywały prace plastyczne tematycznie związane ze świętami wielkanocnymi, natomiast klasy VI udały się pod opieką wychowawców do SP nr 1 na organizowane tam Targi Edukacyjne.

 

alt

Login Form