sobota, grudnia 04, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Spotkanie z Tuwimem

altW naszej szkole 19 marca 2013 roku odbył się konkurs recytatorski pt. „Spotkanie z Tuwimem”. Wzięło w nim udział po trzech przedstawicieli z każdej klasy pierwszej. Byli to uczniowie, którzy zwyciężyli w eliminacjach klasowych.

 

Pełen emocji konkurs zorganizowały panie: Emilia Baum, Katarzyna Gulińska, Barbara Majchrzak, Romualda Szklanny i Małgorzata Wegemund. W jury zasiadły: Alina Kozłowska- zastępca dyrektora szkoły, Elżbieta Kociemba- logopeda i Agata Kociucka- bibliotekarz. Na scenie w holu szkoły przygotowane przez siebie utwory recytowali uczniowie: Jędrzej Janiszewski (Ia)- „Słoń Trąbalski”, Martyna Górkiewicz (Ib)- „Okulary”, Maksymilian Bartz (Ic)- „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, Paulina Grzyb (Id)- „Spóźniony słowik”, Wiktoria Tymecka (Ie)- „Trudny rachunek”, Jolanta Karczewska (Ia)- „Ptasie radio”, Michał Piotrowski (Ib)- „Warszawa”, Nikola Haremza (Ic)- „Okulary”, Weronika Wachowiak (Id)- „Zosia Samosia”, Zofia Genderka (Ie)- „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, Franciszek Kowalski (Ia)- „Lokomotywa”, Igor Worobiew (Ib)- „Kotek”, Zuzanna Ignaszewska (Ic)- „Spóźniony słowik”, Lena Idczak (Id)- „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, Patryk Ławniczak (Ie)- „Okulary”.

Swoich faworytów dzielnie dopingowali koledzy i koleżanki, którzy zasiedli na widowni. Każdy występ był nagradzany gromkimi brawami. Jury stanęło przed trudnym zadaniem. Mimo, iż wszyscy uczniowie pięknie recytowali wiersze Tuwima, trzeba było wybrać tylko trzech najlepszych. Po długiej naradzie komisja ustaliła werdykt:

I miejsce- Weronika Wachowiak I d

II miejsce- Paulina Grzyb I d

III miejsce- Jolanta Karczewska I a

alt

 

alt

 

alt

Login Form