sobota, grudnia 04, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Drzwi Otwarte 2013

alt

Blisko stu przedszkolaków wraz z rodzicami, odwiedziło w czwartkowe popołudnie (07.03) - Szkołę Podstawową nr 6 im. Braci Barskich w Śremie. Tego dnia dla przyszłych pierwszoklasistów zorganizowano Drzwi Otwarte. Zarówno dzieci, jak i ich rodzice mogli poznać placówkę, do której od września przyjdzie im uczęszczać.

 

 Punktualnie o godzinie 17.00 głos zabrał dyrektor szkoły Maciej Formaniak, a następnie burmistrz Śremu Adam Lewandowski. Zaaferowane dzieci nie mogły się jednak doczekać przygotowanego specjalnie dla nich przedstawienia pt. „Rzepka” , które powstało na podstawie wiersza Juliana Tuwima. Przy dźwiękach wesołej muzyki na scenie pojawiali się kolejno bohaterowie znanego utworu. Tańczyli, śpiewali, zachęcali do wspólnej zabawy, rozśmieszali wszystkich zgromadzonych w holu gości. Przedszkolacy nie pozostali obojętni i chętnie wspierali występujących aktorów śpiewem, naśladowali ich ruchy (np. podczas znanego tańca „Kaczuchy”), klaskali. Członkom Koła Teatralnego za piękny spektakl podziękowano gromkimi brawami.

 

Po występie przyszła kolej na zwiedzanie szkoły. Wszystkie klasopracownie stały otworem. Można było zobaczyć gabinety psychologa, pedagoga i logopedy oraz sale lekcyjne, w których nauczyciele przygotowali niespodzianki: gry, zabawy, rebusy, prace plastyczne, zagadki logiczne. Dzieci mogły zagrać w szachy, pobawić się w sali komputerowej, posłuchać wierszy, zobaczyć eksperymenty chemiczne, obejrzeć wystawki prac uczniów, wziąć udział w akcji pierwszej pomocy przedmedycznej. Dużym zainteresowaniem cieszyło się mini zoo, w którym zgromadzono kilkadziesiąt zwierząt np. chomiki, koty, papugi, świnki morskie, kraby, żółwie, rybki i kanarki.

 

Szkoła posiada wysokiej jakości bazę do zajęć sportowych. Na pełnowymiarowej sali prezentowały się zespoły siatkówki dziewcząt i koszykówki chłopców. Nauczyciele wychowania fizycznego zaproponowali przedszkolakom imponujących rozmiarów tor przeszkód, zabawy piłką, rzuty do kosza.

 

Dla spragnionych wytchnienia w stołówce szkolnej przygotowano słodki poczęstunek, z którego chętnie korzystali zarówno dorośli jak i dzieci.

 

O godzinie 18.45 nastąpiło podsumowanie spotkania w ramach Drzwi Otwartych w SP nr 6. Wszyscy uczestnicy zabawy wzięli udział w losowaniu atrakcyjnych nagród ufundowanych przez Radę Rodziców, księgarnię „Przy Rynku” oraz restaurację „NOVA”.

 

Z pewnością wizyta w murach szkoły oraz rozmowy z nauczycielami pozwolą rodzicom podjąć trafną decyzję dotyczącą wyboru placówki edukacyjnej dla ich pociech.

alt

alt

 

alt

 

alt

Zapraszamy do galerii

 

 

 

 

Login Form