sobota, grudnia 04, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej nr 6

W piątek 23 listopada w klasie II b zrobiło się bardzo przytulnie. Stało się to za sprawą pluszowych misiów, jakie towarzyszyły dzieciom tego dnia podczas zajęć. Uczniowie poznali legendę związaną z powstaniem tej niezastąpionej, popularnej zabawki.

 

 

Ochoczo demonstrowali swoje pluszaki przy okazji opowiadania kolejnych przygód Kubusia Puchatka – bohatera przeczytanej lektury. Okazało się, że niektóre maskotki umilają dzieciom czas prawie od urodzenia.

Z okazji Dnia Pluszowego Misia także świetlica szkolna zorganizowała wiele zabaw i zajęć, które odbywały się każdego dnia tygodnia poprzedzającego to święto. Zajęcia rozpoczynano kolorowaniem różnych scen z życia Kubusia Puchatka oraz rozmowami na temat pluszowych zabawek. Dzieci zastanawiały się, dlaczego tak bardzo je kochają i jak należy o nie dbać. Następnie wykonano gazetki okolicznościowe, czytano fragmenty książki „Kubuś Puchatek”, a także wiersze, które wspaniale opisują uczucia jakimi dzieci darzą pluszowe misie. Uczniowie bardzo chętnie wykonywali prace plastyczne. Ozdobiły one sale świetlic wprowadzając miłą i ciepłą atmosferę. Dzieci wyklejały kontury Kubusia Puchatka- kuleczkami z krepy, które najpierw musiały wykonać doskonaląc sprawność swoich paluszków. Z plasteliny lepiły kwiatki lub wycinały po linii i kleiły z papieru kolorowego. Wiele radości dostarczyły dzieciom zajęcia, podczas których wycinały według szablonu i kleiły własnego misia z tektury- choć szaro- białe to i tak pięknie prezentowały się i wywoływały uśmiech na twarzach oglądających wystawkę. Pobyt dzieci w świetlicy w tym tygodniu był umilany także obecnością przyniesionych z domu pluszaków.

Mamy nadzieję, że Pluszowy Miś był zadowolony z obchodów swojego święta w naszej szkole, a dzieci będą te chwile miło wspominać.


 

 

Login Form