Slide 1
Nasza Szkoła
Image is not available
Slide 1
Świetlica Szkolna
Image is not available
Slide 1
Biblioteka Szkolna
Image is not available
Slide 1
Sale sportowe
Image is not available
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Strategia

Indywidualne podejście do każdego ucznia.

Zapraszamy

Szkoła Podstawowa nr 6.

"Szkoła na szóstkę".

Nowości na Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Zdjęcia z posta użytkownika Klub Relax ... Zobacz więcejZobacz mniej

Image attachmentImage attachment+Image attachment

Dziś ostatni dzień naszego udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym LONDON WEEK.
Klasa 7a w ramach projektu zapoznała się z ważnymi miejscami w Londynie. Uczniowie w parach opisywali znane obiekty i dzielili się informacjami na forum klasy. Dzieci z klasy 1b po wylosowaniu kart z najpopularniejszymi symbolami Londynu, wykonywały w drużynach zadanie polegające na narysowaniu jednego z przedstawionych symboli, ale uwaga 😊 - nie mógł się on powtórzyć. Nauka poprzez zabawę miała również na celu integrację i ćwiczenie umiejętności współpracy w zespole zadaniowym.
Uczniowie klas 5 i 6 brali udział w konkursie plastycznym na stworzenie maski znanej postaci z Wielkiej Brytanii pt. "Make a mask of the Famous Person from Great Britain".
Zwycięzcami I miejsca są:
ANTONINA JANKOWIAK KLASA 5C
JAN WOJTAS KLASA 5D
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły zaangażowanym w to przedsięwzięcie.
... Zobacz więcejZobacz mniej

Dziś ostatni dzień naszego udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym LONDON WEEK. 
Klasa 7a w ramach projektu zapoznała się z ważnymi miejscami w Londynie. Uczniowie w parach opisywali znane obiekty i dzielili się informacjami na forum klasy. Dzieci z klasy 1b po wylosowaniu kart z najpopularniejszymi symbolami Londynu,  wykonywały w drużynach zadanie polegające na  narysowaniu jednego z przedstawionych symboli, ale uwaga 😊 - nie mógł się on powtórzyć. Nauka poprzez zabawę miała również na celu integrację i ćwiczenie umiejętności współpracy w zespole zadaniowym.
Uczniowie klas 5 i 6 brali udział w konkursie plastycznym na stworzenie maski znanej postaci z Wielkiej Brytanii pt. Make a mask of the Famous Person from Great Britain. 
Zwycięzcami I miejsca są:
ANTONINA JANKOWIAK KLASA 5C
 JAN WOJTAS KLASA 5D
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły zaangażowanym w to przedsięwzięcie.Image attachmentImage attachment+Image attachment

10 maja odbyły się Mistrzostwa Rejonu Poznań Wschód w piłce nożnej chłopców 2001/2012. Drużyna z naszej szkoły zajęła V miejsce ... Zobacz więcejZobacz mniej

10 maja odbyły się Mistrzostwa Rejonu Poznań Wschód w piłce nożnej chłopców 2001/2012. Drużyna z naszej szkoły zajęła V miejsceImage attachmentImage attachment+7Image attachment

2 KomentarzeComment on Facebook

Gratulacje

Gratulacje dla całej EKIPY dziękujemy organiazator Szkolny Związek Sportowy w Śremie 😀⚽️👍

DAY 4
W ramach udziału w Ogólnopolskim Projekcie Językowym LONDOW WEEK nastąpiło rozstrzygnięcie następujących konkursów z języka angielskiego:
TONGUE TWISTERS IN PICTURES DLA KLAS 1
Zadaniem uczniów było przedstawienie ilustracji do wybranego łamacza językowego.
Oto nasi zwycięzcy:
KLASA 1 A
I MIEJSCE – MARIA WŁODARCZAK
I MIEJSCE – MAJA ZIELIŃSKA
KLASA 1B
I MIEJSCE – MAJA SZCZEPANIAK
I MIEJSCE – ZOFIA WOJTAS
KLASA 1C
I MIEJSCE – ZUZANNA IGNASZEWSKA
I MIEJSCE MUBEEN KHAN
I MIEJSCE – NIKODEM MICHAŁOWSKI
BRITISH NATIONAL ANTHEM CONTEST
Zadaniem uczniów było zagrać na wybranym instrumencie lub zaśpiewać indywidualnie lub grupowo hymn Wielkiej Brytanii.
I MIEJSCE – ZOFIA ŻOLIK klasa 3c
TONGUE TWISTER MASTER DLA KLAS 4
Zadaniem uczniów było wylosowanie łamacza językowego i jego przeczytanie. Pod kryteria oceny wzięta została poprawność i wyrazistość wypowiedzi.
I MIEJSCE – WOJCIECH GORWA klasa 4b
II MIEJSCE – ROBERT PAWLAK klasa 4c
III MIEJSCE - ANTONINA NADOLNA klasa 4a
... Zobacz więcejZobacz mniej

DAY 4
W ramach udziału w Ogólnopolskim Projekcie Językowym LONDOW WEEK nastąpiło rozstrzygnięcie następujących konkursów z języka angielskiego:
TONGUE TWISTERS IN PICTURES DLA KLAS 1
Zadaniem uczniów było przedstawienie ilustracji do wybranego łamacza językowego.
Oto nasi zwycięzcy:
KLASA 1 A
I MIEJSCE – MARIA WŁODARCZAK 
I MIEJSCE – MAJA ZIELIŃSKA
KLASA 1B
I MIEJSCE – MAJA SZCZEPANIAK
I MIEJSCE – ZOFIA WOJTAS
KLASA 1C 
I MIEJSCE – ZUZANNA IGNASZEWSKA
I MIEJSCE MUBEEN KHAN
I MIEJSCE – NIKODEM MICHAŁOWSKI
BRITISH NATIONAL ANTHEM CONTEST
Zadaniem uczniów było zagrać na wybranym instrumencie lub zaśpiewać indywidualnie lub grupowo hymn Wielkiej Brytanii.
I MIEJSCE – ZOFIA ŻOLIK klasa 3c
TONGUE TWISTER MASTER DLA KLAS 4
Zadaniem uczniów było wylosowanie łamacza językowego i jego przeczytanie. Pod kryteria oceny wzięta została poprawność i  wyrazistość wypowiedzi.
I MIEJSCE – WOJCIECH GORWA klasa 4b
II MIEJSCE – ROBERT PAWLAK klasa 4c
III MIEJSCE - ANTONINA NADOLNA klasa 4aImage attachmentImage attachment+Image attachment

DAY 3 – SELFIE DAY
W ramach udziału w Ogólnopolskim Projekcie Językowym LONDON WEEK na korytarzu szkolnym powstała ścianka zdjęciowa, na której uczniowie mogli robić sobie zdjęcia. Podczas przerw i lekcji języka angielskiego uczniowie mogli zapisywać swoje ulubione słówko z języka angielskiego, które zawisło na specjalnie przygotowanej tablicy. Uczniowie z klasy 6c zapoznali się z filmikiem „Histroy of afternoon tea”, podczas którego odbyła się degustacja herbatki, zaś uczniom z klasy 4a napój umilił zmagania z quizem online na temat Londynu. Na uczniów klasy 4b czekała ukryta na boisku gra terenowa, której zagadki rozwiązywali drużynowo. Dla najmłodszych dzieci z klasy 1b przygotowana została gra o najpopularniejszych zabytkach Londynu oraz związana z quizem praca plastyczna.
... Zobacz więcejZobacz mniej

DAY 3 – SELFIE DAY
W ramach udziału w Ogólnopolskim Projekcie Językowym LONDON WEEK na korytarzu szkolnym  powstała ścianka zdjęciowa, na której uczniowie mogli robić sobie zdjęcia. Podczas przerw i lekcji języka angielskiego uczniowie mogli zapisywać swoje ulubione słówko z języka angielskiego, które zawisło na specjalnie przygotowanej tablicy. Uczniowie z klasy 6c zapoznali się z filmikiem „Histroy of afternoon tea”, podczas którego odbyła się degustacja herbatki, zaś uczniom  z klasy 4a napój umilił zmagania z quizem online na temat Londynu. Na uczniów klasy 4b czekała ukryta na boisku gra terenowa, której zagadki rozwiązywali drużynowo. Dla najmłodszych dzieci z klasy 1b przygotowana została gra o najpopularniejszych zabytkach Londynu oraz związana z quizem praca plastyczna.Image attachmentImage attachment+Image attachment

LAUREACI z SP6 w OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - OLIMPUS
Do sesji zimowej zgłosiło się ponad 40 uczniów na poziomach klas 4-8. Miło jest nam poinformować że mamy aż trzech laureatów!!
Na poziomie klas 4 tytuł Laureata I miejsca otrzymała JULIA NIKA klasa 4B. Julia zdobyła 100% możliwych punktów.
Na poziomie klas 5 tytuł Laureata otrzymał IGOR WACŁAWSKI z klasy 5B
Na poziomie klas 7 tytuł Laureata otrzymał TOMASZ MARCINIAK z klasy 7B
... Zobacz więcejZobacz mniej

LAUREACI z SP6 w OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - OLIMPUS
Do sesji zimowej zgłosiło się ponad 40 uczniów na poziomach klas 4-8. Miło jest nam poinformować że mamy aż trzech laureatów!! 
Na poziomie klas 4 tytuł Laureata I miejsca otrzymała JULIA NIKA klasa 4B. Julia zdobyła 100% możliwych punktów.
Na poziomie klas 5 tytuł Laureata otrzymał IGOR WACŁAWSKI  z klasy 5B 
Na poziomie klas 7 tytuł Laureata otrzymał TOMASZ MARCINIAK z klasy 7BImage attachmentImage attachment

7 KomentarzeComment on Facebook

Wielkie Gratulacje dla wszystkich uczestników 👏

Gratulacje

Dumna Julka 👏👏👏Gratulacje dla wszystkich uczestników i zwycięzców 👏👏👏

Wielkie 🙌☺️

Ogromne gratulacje👏👏👏 😀

Gratulacje 👏

👏👏👏

View more comments

DAY 2 - TEA TIME
Brytyjska miłość do herbaty jest znana na całym świecie. Jednak nie każdy wie, jak dokładnie wyglądają brytyjskie wytworne zwyczaje. Dziś uczniowie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego LONDON WEEK mieli okazję degustacji angielskiej herbatki oraz obejrzenia prezentacji na temat codziennego celebrowania i rytuału jej picia. Na zakończenie uczniowie klasy 4b zmierzyli się z ciekawym testem „English tea quiz”, a na uczniów klasy 4c czekała przygotowana na boisku szkolnym gra terenowa „The great London quiz”.
... Zobacz więcejZobacz mniej

DAY 2 - TEA TIME
Brytyjska miłość do herbaty jest znana na całym świecie. Jednak nie każdy wie, jak dokładnie wyglądają brytyjskie wytworne zwyczaje. Dziś uczniowie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego LONDON WEEK mieli okazję degustacji angielskiej herbatki oraz obejrzenia prezentacji na temat codziennego celebrowania i rytuału jej picia. Na zakończenie uczniowie klasy 4b zmierzyli się z ciekawym testem „English tea quiz”, a na uczniów klasy 4c czekała przygotowana na boisku szkolnym gra terenowa „The great London quiz”.Image attachmentImage attachment+Image attachment

Dziś gościliśmy w naszej szkole międzynarodową grupę artystów z Rumunii, Ukrainy i Mołdawii, którzy uświetnili swój występ efektami specjalnymi oraz profesjonalnymi i zachwycającymi strojami artystycznymi. Uczniowie z klas 2b, 3c ,4b, 5c, 7b i 7d mieli możliwość obejrzeć najlepsze występy: zespół pomarańczowy nastrój (wielkie lalki), piękną Jasmine (zabawny taniec), różową panterę (kostka na żywo), klauna Igora oraz dziwnego profesora z Niemiec. Na zakończenie wystąpił uczestnik rumuńskiej wersji programu „Mam Talent” – człowiek sprężyna. Ponadto w celach ćwiczebnych każde chętne dziecko mogło stać się prawdziwym artystą. To był pełen wrażeń i magii dzień, który na pewno zostanie na długo w pamięci naszych uczniów. ... Zobacz więcejZobacz mniej

Dziś gościliśmy w naszej szkole międzynarodową grupę artystów z Rumunii, Ukrainy i Mołdawii, którzy uświetnili swój występ efektami specjalnymi oraz profesjonalnymi i zachwycającymi strojami artystycznymi. Uczniowie z klas 2b, 3c ,4b, 5c, 7b i 7d mieli możliwość obejrzeć najlepsze występy: zespół pomarańczowy nastrój (wielkie lalki), piękną Jasmine (zabawny taniec), różową panterę (kostka na żywo), klauna Igora oraz dziwnego profesora z Niemiec.  Na zakończenie wystąpił uczestnik rumuńskiej  wersji programu „Mam Talent” – człowiek sprężyna. Ponadto w celach ćwiczebnych każde chętne dziecko mogło stać się prawdziwym artystą. To był pełen wrażeń i magii dzień, który na pewno zostanie na długo w pamięci naszych uczniów.Image attachmentImage attachment+Image attachment

We wtorek 21 maja w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z panią Lidią Urbańską oraz Ewą Witasiak z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Śremie. W zajęciach uczestniczyli szóstoklasiści, którzy mieli okazję poznać różne formy książki. Wśród nich znalazły się mangi japońskie, książki z dziurami, ruchomymi elementami, obrazkami do kolorowania i samodzielnego uzupełniania oraz książki w formie teatrzyku kamishibai. Spotkanie okazało się być bardzo dobrą reklamą książek, ponieważ wiele z prezentowanych nowości znajduje się w szkolnej bibliotece i od razu znalazły chętnych czytelników. 📖 Dużo wiadomości, sporo nowości i wspólnych rozmów o książkach oraz wspaniała zabawa!!!📚📙 ... Zobacz więcejZobacz mniej

We wtorek 21 maja w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z panią Lidią Urbańską oraz Ewą Witasiak z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Śremie. W zajęciach uczestniczyli szóstoklasiści, którzy mieli okazję poznać różne formy książki. Wśród nich znalazły się mangi japońskie, książki z dziurami, ruchomymi elementami, obrazkami do kolorowania i samodzielnego uzupełniania oraz książki w formie teatrzyku kamishibai. Spotkanie okazało się być bardzo dobrą reklamą książek, ponieważ wiele z prezentowanych nowości znajduje się w szkolnej bibliotece i od razu znalazły chętnych czytelników. 📖 Dużo wiadomości, sporo nowości i wspólnych rozmów o książkach oraz wspaniała zabawa!!!📚📙Image attachmentImage attachment+Image attachment
Wczytaj więcej
Skip to content