poniedziałek, października 25, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

SPOTKANIE Z TUWIMEM

Dnia 30 maja na terenie szkoły odbył się konkurs recytatorski dla klas pierwszych pod hasłem „Spotkanie z Tuwimem”.  Każdą klasę reprezentowało troje uczniów wyłonionych podczas eliminacji klasowych. Pierwszaki pięknie recytowały wiersze Juliana Tuwima, wspaniale oddając ich humor.
I miejsce zajął Szymon Michalak z kl. I c, recytujący wiersz „Lokomotywa”, II miejsce ex aequo Kornelia Antoniewicz z kl. I b ze „Spóźnionym słowikiem” i Piotr Korneluk z kl. I a ze „Słoniem Trąbalskim”, natomiast III miejsce zdobyła Malwina Stawicka z kl. I c, mówiąca wiersz „Okulary”.
Podczas zmagań recytatorskich został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod hasłem „Bohaterowie wierszy Tuwima”. Laureatami z klasy I a zostali: Zuzanna Pacewicz, Malwina Stawicka, Franciszek Stróżyk,  Liwia Zarkiewicz i Lena Zdrenka, z klasy I b: Kornelia Antoniewicz, Julia Hecht, Anna Kalisz, Pola Mikoś i Robert Pawlak, natomiast z klasy I c: Leon Bartkowiak, Piotr Korneluk, Wiktoria Rusin, Julia Słowik i Nadia Winkiel.
Laureaci obu konkursów zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami. Serdecznie im gratulujemy,  jesteśmy dumni z pierwszaków!!!

alt

alt

Login Form