sobota, grudnia 04, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

KONKURS BIBLIJNY - etap gminny 2019/2020

Dnia 17.01.2020 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Śremie, odbył się gminny etap Powiatowego Konkursu Wiedzy Biblijnej, organizowany przez zespół katechetów pracujących na terenie gminy Śrem.

Celem głównym konkursu jest przede wszystkim zachęcenie dzieci i młodzieży do lektury Pisma Świętego i spotkania z Bożym Słowem. Jest to też okazja, by w formie bardzo lubianej przez dzieci, a więc w formie konkursu, zweryfikować ich wiedzę na temat wybranych fragmentów Pisma Świętego. Każda grupa wiekowa miała przyporządkowane teksty odpowiednie do możliwości poznawczych dzieci. Uczniowie pisali testy w formie: pytanie – odpowiedź. Jak zwykle wiedza dzieci okazała się ogromna. Pod koniec kwietnia,  laureaci gminy Śrem, Brodnica i Książ Wlkp., spotkają się w naszej szkole na finale tegoż konkursu.

Ze Szkoły Podstawowej nr 6 zakwalifikowali się: Patryk Jurga z klasy III A – II miejsce na poziomie klas III i Leon Wawrzynowicz  z klasy VII B – I miejsce na poziomie klas VII.     GRATULUJEMY!

alt

alt

alt

Login Form