sobota, grudnia 04, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

OPATRUNEK NA RATUNEK

W miesiącu październiku, odpowiadając na apel Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio w Poznaniu, przeprowadziliśmy akcję wpierającą działalność polskich misjonarzy i wolontariuszy w krajach kontynentu afrykańskiego pod nazwą „Opatrunek na ratunek”.
    Nasza społeczność podjęła się zbiórki bandaży, plastrów, opatrunków, gazików i tego wszystkiego, co służy pomocy medycznej w tamtejszych przychodniach i szpitalach. Zebraliśmy ich tyle, że zmieściły się w kilku dużych kartonach.  Z informacji, której udzielili pracownicy fundacji wiemy, że akcja przeszła najśmielsze oczekiwania, i że na apel odpowiedziało bardzo wielu Wielkopolan. Z dumą możemy powiedzieć, że w tym gronie jesteśmy my – Szkoła Podstawowa nr 6  im. Braci Barskich  w Śremie.
    Jak pięknie, że wielu z nas rozumie potrzeby osób mieszkających tak daleko, a którzy dzięki  naszej pomocy stają się nam bardzo bliscy.  Ufamy, że następna akcja okaże się równie owocna i że wspierających ją będzie jeszcze więcej.                                                   
    Wszystkim Dzieciom,  Rodzicom  i Opiekunom z całego serca bardzo gorąco dziękujemy!

alt

Login Form