Szkoła Podstawowa nr 6 im. Braci Barskich50 minutes ago
Wczoraj, 18. marca, drużyna w składzie: Mateusz Jabłoński, Tomasz Piaskowy, Filip Banaszak, Igor Andrzejczak, Szymon Kubas, Borys Sienkiewicz, Wojciech Pawłowski, Maksymilian Lange, Krystian Cieślak, Nikodem Andrzejczak, Adam Naraziński, pod opieką nauczycieli: Tomasza Jaskulskiego i Dawida Grzeskowiaka, brała udział w Mistrzostwach Rejonu Poznań - WSCHÓD w piłce ręcznej chłopców rocznik 2011/2012, które odbyły się w Puszczykowie. Zajęliśmy III miejsce. Gratulujemy!!!
Szkoła Podstawowa nr 6 im. Braci Barskich1 hour ago
12. marca - Mistrzostwa Powiatu w koszykówce chłopców rocznik 2011/2012 - zajęliśmy I miejsce. Wielkie gratulacje chłopaki!!!
Nasza drużyna:
Igor Andrzejczak, Nikodem Andrzejczak, Filip Banaszak, Stanisław Bielecki, Krystian Cieślak, Mateusz Jabłoński, Szymon Kubas, Maksymilian Lange, Wojciech Pawłowski, Tomasz Piaskowy, Borys Sienkiewicz
Szkoła Podstawowa nr 6 im. Braci Barskich1 hour ago
11. marca odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Powiatu w koszykówce chłopców rocznik 2009/2010. Drużyna w składzie: Stanisław Peksa, Antoni Korneluk, Michał Rusiak, Daniel Małyszek, Wojciech Kułaszka, Łukasz Jankowski, Piotr Kaczmarek, Krzysztof Walewski, Jakub Słoma zajęła II miejsce. Gratulujemy!!!
Szkoła Podstawowa nr 6 im. Braci Barskich1 hour ago
13 marca od godz. 8.20 do godz. 14.00, w Zespole Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Śremie, odbył się finał Powiatowego Zespołowego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego dla uczniów szkół podstawowych powiatu śremskiego.
4 osobowa drużyna naszej szkoły w składzie Marta Dopierała kl.7b, Julia Grzelak kl.8a, Patryk Jurga kl.7c, Karol Nowak kl.8a znalazła się na podium - zajęła II miejsce na 9 drużyn z całego powiatu.
Merytorycznie konkurs obejmował wiedzę i umiejętności zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego z matematyki, chemii, geografii, fizyki oraz biologii w szkole podstawowej. Uczniowie zmierzyli się z praktycznym zastosowaniem wiedzy: z matematyki – np. gry logiczne, z fizyki i chemii – doświadczenia i eksperymenty, z biologii np. znajomość nazw systematycznych roślin, z geografii znajomość skał i czytanie mapy.
Było to zastosowanie teorii w praktyce, a przy tym wiele zabawy połączonej z nauką. Gratulujemy!
LET’S GO GREEN – DAY 5
Dzisiaj w naszej szkole nastąpiło rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu plastycznego dla klas 1
pt. „A GREEN HAT FOR MY TEACHER”. Wszystkie kapelusze były przepięknie i starannie wykonane. Wspólnie z rodzicami dzieci zadbały o najbardziej szczegółowe elementy i wykazały się niezwykłą wyobraźnią. Jury konkursowe wyłoniło w każdej klasie trzy I MIEJSCA:
KLASA 1A – KACZMAREK HELENA, WŁODARCZAK MARIA, ZIELIŃSKA MAJA
KLASA 1B – GALINA SEBASTIAN, TARGOSZ ZUZANNA, WOJTAS ZOFIA
KLASA 1 C – ANDRZEJCZAK KSAWERY, IGNASZEWSKA ZUZANNA, MOROZ NIKITA
Na uczniów klasy 1A i 1B czekało zrobienie opaski z najważniejszymi symbolami Dnia Świętego Patryka. Dzieci miały do wyboru wzór opaski, a resztę pozostawiono ich inwencji twórczej.
Dużą popularnością cieszył się wczorajszy quiz online aktywny od godziny 18:00-22:00. Zadaniem uczniów było pobrać plik pdf wysłany na i-dzienniku, znaleźć 3 aktywne i wykonać zadania na platformach internetowych.
W konkursie LIVEWORKSHEETS CONTEST zwyciężyła NATASZA ULBRICH 4B
W konkursie WORDWALL CONTEST zwyciężył FRANCISZEK STRÓŻYK 4C
W konkursie ESCAPE ROOM zwyciężył GABRIEL STRUGAŁA 4A
Congratulations!