czwartek, października 21, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

PUCHATKOWE ZAKLĘCIE

Uczniowie klasy I a spotkali się w szkolnej bibliotece, by posłuchać historii Kubusia Puchatka. To jedna z  najbardziej znanych postaci literatury dziecięcej, która cieszy się wielką sympatią nie tylko wśród najmłodszych czytelników.
    Tym razem pani bibliotekarka przeczytała "Puchatkowe zaklęcie" z serii Kubusiowe Opowieści. Pierwszoklasiści chętnie włączyli się do wspólnej zabawy i wraz z lektorem powtarzali: Abrakadabra powiem trzy razy i coś miłego zaraz się zdarzy! Za pomocą zaklęcia Kubuś Puchatek chciał spełniać życzenia swoich przyjaciół, ale okazało się, że ono nie działa. Dzieci bardzo szybko zrozumiały, że możemy sprawić innym radość proponując swoją pomoc czy też obdarzając  bliskich uśmiechem i wcale do tego nie są potrzebne czary.   
    Uzupełnieniem czytelniczego spotkania były występy uczennic z klasy VI d, które słowami piosenek zachęcały do korzystania z księgozbioru i częstych odwiedzin w bibliotece.

Login Form