poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

DRZWI OTWARTE 2019

W czwartek- 14 marca 2019 roku Szkoła Podstawowa nr 6 otworzyła swoje drzwi, aby w ten sposób przedstawić bazę lokalową, wyposażenie oraz bogatą ofertę edukacyjną swojej placówki. Z tej okazji chętnie skorzystali licznie przybyli rodzice oraz przedszkolacy, rozpoczynający naukę już we wrześniu.


Spotkanie rozpoczęto o godzinie 17.00 na szkolnej scenie. Jako pierwszy głos zabrał dyrektor szkoły Maciej Formaniak, który powitał przybyłych gości, rodziców, nauczycieli i dzieci.
Zgromadzona w holu szkoły publiczność z niecierpliwością oczekiwała na przedstawienie w języku angielskim pt. "Little Red Riding Hood and Little Blue Riding Hood" w wykonaniu uczniów klas piątych. Piękne stroje, kolorowa dekoracja, wesoła muzyka a przede wszystkim wspaniała gra młodych aktorów- wprowadziły widzów w niepowtarzalny nastrój wywołując uśmiech i gromkie brawa.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie szkoły. Rodzice i ich pociechy obejrzeli wystawę prac uczniów SP6, mini- zoo, wystawy książeczek dla najmłodszych, sale sportowe, gabinety pedagoga, logopedy, bibliotekę i świetlicę. Swoje stoisko przygotował także szkolny wolontariat, którego członkowie chętnie włączają się we wszystkie akcje charytatywne i sami je także inicjują. Uczniowie „Szóstki” występowali w teatrzyku kukiełkowym, prezentowali swoje umiejętności wokalne i sprawność fizyczną. W klasopracowniach dzieci mogły wziąć udział w przygotowanych grach i zabawach: plastycznych, manualnych, logicznych, komputerowych, origami. Za każde dobrze wykonane zadanie otrzymywały nagrodę. Rodzice chętnie zadawali pytania na temat prowadzonych w szkole zajęć pozalekcyjnych, opieki nad uczniami po skończonych lekcjach,  czy też możliwości korzystania z biblioteki, sal sportowych i komputerowych.
Spotkanie trwało blisko dwie godziny i z pewnością umożliwiło zarówno dzieciom jak i ich rodzicom zapoznanie się z ofertą edukacyjną placówki oraz kadrą nauczycieli.

 

zapraszamy do galerii

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

Login Form