czwartek, października 21, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

Światowy Dzień Książki, który obchodzony  jest co roku 23 kwietnia, stał się inspiracją do spotkania czytelniczego w bibliotece szkolnej. W zajęciach uczestniczyły klasy: VI c i V c, które zapoznały się z historią Dnia Książki, wystawą poświęconą serii Jeżycjada Małgorzaty Musierowicz oraz wysłuchały fragmentu jej książki pt. „Opium w rosole”. Przeczytany tekst bardzo poruszył uczniów, którzy żywo dyskutowali o losach bohaterki powieści. Dzieci wzięły także udział w zabawach czytelniczych z elementami biblioterapii, co dostarczyło jej uczestnikom sporo emocji. Za udział w II Ogólnopolskim Czytaniu Jeżycjady, promowanie twórczości pisarki, organizację wystaw i zajęć z wykorzystaniem jej książek, biblioteka szkolna otrzymała dyplom od wydawnictwa Akapit Press

alt

alt

Login Form