poniedziałek, października 18, 2021

KONKURS PRZYRODNICZY "SALAMANDRA"

Dnia 9 stycznia odbył się konkurs przyrodniczy pt."Płazy i gady Polski" organizowany przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody "Salamandra" w Poznaniu.
       W naszej szkole do konkursu przystąpiło 28 uczniów z klas V, VI i VII. Pytania dotyczyły charakterystycznych cech biologii poszczególnych gatunków płazów i gadów Polski, przede wszystkim ich występowania, odżywiania i rozmnażania.
       Komisja Konkursowa w składzie: Małgorzata Czarnecka i Ewa Świdurska po sprawdzeniu prac, do kolejnego etapu zgłosiła następujących uczniów, którzy zdobyli największą ilość punktów:

1. Olga Kaczmarek  kl.6a
2. Leon Wawrzynowicz kl.5b
3. Maksymilian Bartz kl.6c
4. Oskar Drozd kl.7c
5. Bartłomiej Jankowiak kl.7a.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy szerokiej wiedzy przyrodniczej i dziękujemy za udział w konkursie.