poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

KUP PAN SZCZOTKĘ !

Już trzeci rok z rzędu na przełomie września i października Poznańska Fundacja Humanitarna Redemptoris Missio zorganizowała zbiórkę szczoteczek i past do zębów, dla ubogich dzieci z afrykańskich przedszkoli i szkół. Jesteśmy dumni, że i my jako społeczność uczniowska SP 6, mogliśmy w tej akcji uczestniczyć drugi raz. Zebraliśmy 49 past i 104 szczoteczki, które przekazaliśmy bezpośrednio do Fundacji w Poznaniu.     
               Być może ktoś zapyta: „ Dlaczego znowu, skoro w ubiegłym roku tyle zebraliśmy?” Odpowiedź jest prosta. Szczoteczki się zużywają i potrzebne są nowe, a pasty ubywa z dnia na dzień. Dzieci bowiem każdego dnia pod opieką nauczyciela w szkole, czy przedszkolu myją zęby, które podobnie jak zęby polskich dzieci potrzebują pielęgnacji, aby mogły w przyszłości cieszyć pięknym uśmiechem. Jak przekonują wolontariusze – lekarze stomatolodzy, którzy od 7 lat leczą zęby kameruńskich dzieci,  czynią to one z wielką radością i dumą, a wielu misjonarzy pragnie ten zwyczaj wprowadzić  w szkołach  i ośrodkach misyjnych, którymi się opiekują.
 Akcja trwała w naszej szkole 3 tygodnie. I choć zapewne „spóźnialscy” nie zdążyli z różnych przyczyn włączyć się w tegoroczne dzieło, będą mogli to uczynić w roku następnym. Już dzisiaj ich do tego zapraszamy, a wszystkim którzy się w nią włączyli gorąco w imieniu Organizatorów Akcji dziękujemy i zapraszamy do podjęcia jej znowu za rok.

Login Form