czwartek, października 21, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

18 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Św. Patryka, którego organizatorem była Joanna Duszczak – nauczyciel języka angielskiego. Głównym celem obchodów dnia patrona Irlandii była promocja kultury, historii i tradycji „Zielonej Wyspy”. Wszystkie dzieci oraz nauczyciele zaangażowali się w zielone święto i przyszli ubrani na zielono lub zaznaczyli swój udział w obchodach zielonym akcentem.  Drzwi wejściowe do budynku zostały ozdobione zielonymi symbolami Irlandii, a po wejściu do szkoły na każdego czekała zielona koniczynka do upięcia.

Uczniowie mieli okazję posłuchać irlandzkiej muzyki przygotowanej przez p. Martynę Antoniewicz, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Leprikonem oraz obejrzeć prezentację multimedialną, dzięki której poszerzyli wiedzę z dziedziny kultury, historii i tradycji „Szmaragdowej Wyspy”. Na podstawie zebranych informacji chętni uczniowie mogli też sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując krótki test o Św. Patryku. Jego rozstrzygnięcie nastąpiło podczas dużej przerwy, a wylosowane przez Dyrektora szkoły osoby otrzymały nagrody rzeczowe oraz pamiątkowy dyplom. Na Patrycje i Patryków również czekał słodki upominek w postaci lizaka. Okazało się bowiem, że do naszej szkoły uczęszcza jedna Patrycja i aż sześciu Patryków.

alt

alt

 

 

Login Form