czwartek, października 21, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to akcja edukacyjna, która odbywa się  każdego roku w ostatni piątek września. Nasza szkoła włączyła się do niej po raz pierwszy. Celem akcji jest  propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. W całej szkole pojawiły się plakaty promujące to wydarzenie oraz kartki z zadaniami matematycznymi przyklejone na drzwiach, oknach i tablicach.   Nauczyciele sprawdzali tabliczkową wiedzę swoich uczniów na lekcji, a dzieci odwzajemniły się tym samym podczas przerwy, kiedy to właśnie one stały się egzaminatorami. Tym razem zadania rozwiązywali wychowawcy, dyrekcja szkoły, pracownicy obsługi… Akcja przebiegała pod hasłem: „Młodzi sprawdzają, czy starsi tabliczkę znają”. To była świetna zabawa, której towarzyszył dreszczyk emocji…

alt

alt

alt

Login Form