czwartek, października 21, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

SPELLING BEE- SZKOLNY KONKURS LITEROWANIA-2016

Dnia 7.04.2016r. w  sali nr 212 odbył się konkurs literowania w języku angielskim dla klas 3 pod tytułem „SPELLING BEE”. Opiekę nad nim sprawowały panie Anna Gawroniak i Martyna Antoniewicz . Celem konkursu było rozwinięcie umiejętności poprawnego literowania w języku angielskim,  doskonalenie znajomości ortografii oraz motywacja uczniów do nauki języka obcego.
Konkurs przebiegał w dwóch etapach:
•     Etap I
Uczeń losował karteczkę, na której zapisany był wyraz w j. angielskim. Uczestnik miał za zadanie poprawnie przeliterować wylosowane przez siebie słowo. Jeden błąd wykluczał z dalszego uczestnictwa.
•    Etap II
W kolejnym etapie uczniowie zapisywali na specjalnym arkuszu listę wyrazów podanych przez nauczyciela. Nauczyciel dokładnie literował każdy wyraz zgodnie z angielskim alfabetem.

•    Etap III
Uczniowie zapisywali zdania, które przeliterowane zostały przez nauczyciela.

Dzieci zaprezentowały bardzo wysoki poziom przygotowania i bardzo dobrze opanowały materiał z klas I-III. Trudno było wyłonić ostateczną trójkę. Zwracano uwagę na płynność i szybkość literowanych słów. Dlatego też zwycięzcy zostali wyłonieni dopiero przy etapie  IV, w którym każdy z nich musiał przeliterować ten sam wyraz.  W konkursie wzięło udział 19 uczniów.

Oto przyznane miejsca na podium:
I miejsce: Julianna Bartz  kl. 3e
 II miejsce:  Michalina Kasperska kl. 3c
III miejsce: Oliwia George  kl. 3e
Pierwsze 3 osoby przechodzą do etapu Powiatowego Konkursu Językowego „Spell it!- Literowanie Słów w Języku Angielskim”, który odbędzie się dnia 14.04.2016 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Śremie.


Zwycięzcom  serdecznie gratulujemy!

 

alt

alt

Login Form