poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

 

altNa przełomie stycznia i lutego 2016 r. w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. 

Dzieci zapoznały się z rozmieszczeniem księgozbioru, zasadami wypożyczeń i zwrotów oraz co zrobić, gdy książka ulegnie zniszczeniu lub zaginie.
W zaczarowany świat baśni i opowiadań,  wszystkich pierwszoklasistów wprowadziła pani bibliotekarka- Agata Kociucka.  Swoje prośby przedstawiła sama Królowa Książka, która także zachęcała dzieci do częstych odwiedzin biblioteki, ale martwiła się, że nie wszyscy o nią dbają. Kubuś Puchatek poprosił dzieci, aby przekonali Królową o swoich dobrych zamiarach. Uczniowie podnosząc w górę prawą rękę  złożyli przyrzeczenie:


My, uczniowie pierwszej klasy
Tobie Książko przyrzekamy,
Że szanować Cię będziemy,
Krzywdy zrobić Ci nie damy,
Obowiązków czytelnika
Będziemy przestrzegać pilnie
I z Twych rad i Twych mądrości
Korzystać od dziś usilnie.
Przyrzekamy!


Po tych słowach, każdy uczeń został pasowany na czytelnika i otrzymał pamiątkowy dyplom. Wszyscy mogli także wypożyczyć swoją pierwszą książeczkę. Mamy nadzieję, że sprawi im wiele radości i stanie się najlepszym przyjacielem każdego dziecka.

 

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

Login Form