niedziela, października 24, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

UDANY POCZĄTEK SEZONU LIGOWEGO

Udanie dla śremskich koszykarzy rozpoczęły się rozgrywki ligowe w mini koszykówce organizowane przez Wielkopolski Związek Koszykówki. Uczniowie klas sportowych śremskiej szóstki zrzeszeni w MKS MOS Śrem rozegrali do tej pory dwa mecze odnosząc w nich pewne zwycięstwa.

Najpierw, 17 października na inaugurację rozgrywek, gościli na własnym parkiecie zespół Basket Akademia z Suchego Lasu. Mecz ten od samego początku zdominowali podopieczni Tomasza Wojny wygrywając wysoko wszystkie kwarty 34 – 8, 24 – 11, 22 – 16, 22 - 12 i cały mecz 102 – 47. Największe umiejętności i skuteczność zaprezentował Michał Smolich, który potwierdził, że jest liderem zespołu. On sam zdobył w całym meczu 46 pkt., a więc tylko o jeden mniej niż cały zespół gości. Ponadto najwięcej punktowali: Kacper Pachocki – 17, Mateusz Kaczmarek – 15, Bartłomiej Jankowiak – 9.


    Tydzień później koszykarze MKS MOS udali się na mecz do Poznania z zespołem Basket Akademia SP 56, SP 51. Choć zespól był osłabiony brakiem Kacpra Pachockiego, to ponownie popis gry dał Michał Smolich, który poprowadził zespół do zwycięstwa 63 – 45. Lider śremskiego zespołu rzucił tym razem 23 pkt. Ponadto najwięcej punktowali: Mateusz Kaczmarek – 19, Bartłomiej Jankowiak – 10.


    Kolejny mecz z zapolem MKK Pyra Poznań odbędzie się w najbliższą sobotę7 listopada o godz.10 w sali sportowej SP 6.

 

alt

Login Form