poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

altWe wtorek 13 października było w naszej szkole bardzo uroczyście. Dzieci odświętnie ubrane w stroje galowe, z kwiatami w dłoniach, składały życzenia swoim nauczycielom.

 

 
Święto ustanowiono 27 kwietnia 1972 jako Dzień Nauczyciela, a od 1982 roku obchodzone jest jako Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia powołanie do życia Komisji Edukacji Narodowej w  1773 roku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Podczas uroczystego apelu uczniowie składali podziękowania wszystkim pracownikom szkoły, słowa wdzięczności ilustrowali wierszem i piosenką. Aktorzy występujący na scenie, zastanawiali się nad trudną rolą nauczyciela w edukacji i wychowaniu młodego pokolenia. Przekonywali, że dostrzegają ich wysiłek, poświęcony czas i życzliwość.  Akademia została przygotowana przez uczniów z klasy VI c oraz IV c pod kierunkiem pani Hanny Worsztynowicz.

 

alt

alt

alt

alt

 

 

Login Form