poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

altUczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Braci Barskich przeżywali w dniach 25- 27 marca 2015 rekolekcje wielkopostne, które przebiegały pod hasłem: Radość Zmartwychwstania.

 


W pierwszym dniu rekolekcji uczniowie klas I-III obejrzeli przedstawienie pt. „Zmartwychwstanie Jezusa”, natomiast klasy IV-VI –  spektakl pt. „Mały- wielki”. Aktorami występującymi na scenie byli członkowie Kółka Teatralnego działającego w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Nochowa, którzy przybyli do „Szóstki” pod opieką pani Małgorzaty Kowalskiej i pani Beaty Porczak.
W drugim dniu rekolekcji katecheci zaproponowali dzieciom udział w koncercie pt. „Tylko Ty mnie prowadź”. Tym razem wystąpili uczniowie, którzy pięknie  zaprezentowali swoje umiejętności wokalne.  Piosenki takie jak: „Solo Dios Basta”, „Wiem, że jesteś tam”, poderwały całą szkolną społeczność do wspólnego śpiewu i zabawy.
W piątek uczniowie z najmłodszych klas wykonywali w szkole prace plastyczne- świąteczne witraże, koszyczki i pisanki a następnie wzięli udział w drodze krzyżowej. Klasy IV-VI pracowały nad plakatami i palmami wielkanocnymi, które ozdobiły hol szkoły. Zwieńczeniem szkolnych rekolekcji była wspólna Msza św.
Każdego dnia w kościele pod wezwaniem NSJ nauki rekolekcyjne wygłaszał  ksiądz Ryszard Adamczak.

alt

alt

alt

alt

Login Form