czwartek, października 21, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Pasowanie na czytelnika

altW połowie stycznia 2015 roku 149 uczniów klas pierwszych zostało przyjętych do grona czytelników biblioteki szkolnej. Uroczyście dokonała tego Królowa Książka wraz ze swym dworem bajkowych postaci.  


Od pani bibliotekarki Agaty Kociuckiej, dzieci dowiedziały się o zasadach obowiązujących w bibliotece i czytelni, o karcie książki, karcie czytelnika i regulaminie wypożyczeń.  Uczniowie chętnie opowiadali  o własnych biblioteczkach domowych, czytanych czasopismach, ulubionych postaciach z bajek i baśni. Następnie  Kubuś Puchatek osobiście zaprezentował, w jaki sposób możemy korzystać z księgozbioru i które półeczki z książkami przeznaczone są dla pierwszoklasistów.
Kolejnym punktem uroczystości był występ bohaterów ze znanych utworów dla najmłodszych dzieci. Księżniczki, czarownice, królowie i wróżki przywitały się piosenką „Kolorowa książka”. W recytowanych wierszach prosiły, aby szanować wypożyczane lektury, dbać o okładki, nie pisać tuszem po kartkach, nie zaginać rogów i nie jeść podczas czytania. Okazało się, że dzieci dobrze zapamiętały wszystkie prośby, bo dokładnie potrafiły  je powtórzyć.  
W końcu nadszedł czas na pasowanie! Królowa dotykając książką ramienia każdego ucznia wypowiadała słowa: „Pasuję cię na czytelnika”.  Na pamiątkę pierwszego spotkania  w bibliotece szkolnej, pierwszoklasiści otrzymali dyplomy i po raz pierwszy mogli wypożyczyć książeczkę do domu.  Pani bibliotekarka złożyła nowym czytelnikom życzenia stałej przyjaźni z książką i radości ze zdobywania wiedzy, wyraziła także nadzieję, że będą często ją odwiedzać bo zawsze są tutaj miłymi gośćmi.

 

alt

 

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

Login Form