czwartek, października 21, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Czyja to wina, że czytamy Tuwima?

altUczniowie naszej szkoły w środę 15 października o godzinie  10.00, przystąpili do konkursu zorganizowanego przez p.  Agatę Kociucką- szkolną bibliotekarkę. Był to  I etap  VIII Gminnego Konkursu Czytelniczego  pt. „Czyja to wina, że czytamy Tuwima”, realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Śremie.  


Liczba chętnych była tak  duża (31),  że zabrakło miejsc w czytelni i grupa dzieci rozwiązywała test w Internetowym Centrum  Informacji Multimedialnej.  Przygotowane przez organizatorów pytania okazały się bardzo trudne, ponieważ nikt nie otrzymał maksymalnej liczby punktów.  Zadania dotyczyły znanych utworów Juliana Tuwima a uczestnicy musieli wykazać się ich  szczegółową znajomością, np. Jakie towary znajdowały się w drugim, piątym i szóstym wagonie „Lokomotywy”?;  Podaj imiona dzieci Tomasza Trąbalskiego?,  Co się stało literce H w wierszu „Abecadło”? Etap szkolny wyłonił  uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę podczas zmagań na szczeblu gminnym (pierwsze trzy osoby).  
Oto wyniki konkursu:
I miejsce: Maksymilian Bartz (IIIc) i Paulina Grzyb (IIId)
II miejsce: Wojciech Sieradzki (IIIb)
III miejsce: Amelia Jankowiak (IIIb), Zuzanna Statucka (IIIc), Mikołaj Nowak (IIIe)
Zwycięzcy etapu szkolnego podczas uroczystego apelu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, pozostali uczestnicy konkursu dyplomy za udział i drobne upominki.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

Login Form