czwartek, października 21, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

SZÓSTKA ŚPIEWA NA SZÓSTKĘ

alt

W środę 26 maja 2014 odbył się w naszej szkole Festiwal Piosenki pt. „Szóstka śpiewa na szóstkę”. Konkurs zorganizowano, aby promować młode talenty, umożliwić prezentację uzdolnień dzieci a przede wszystkim dobrze się bawić.

 

O godzinie 8.15 pani dyrektor Alina Kozłowska powitała szkolną społeczność na sali gimnastycznej i rozpoczęto festiwal. Na scenie występowali kolejno przedstawiciele klas pierwszych, następnie drugo- i trzecioklasiści. Uczniowie śpiewali solo, w duetach lub zespołowo. Teksty przygotowanych piosenek musiały być wykonywane w języku polskim, z podkładem muzycznym lub przy własnym akompaniamencie. Wykonawcy zaprezentowali znane utwory dla dzieci, takie jak: „Czekolada”, „Pies na medal”, „Dzień na sportowo”, „Ziemia- zielona wyspa”, „Wiosna w ogródku”, zachęcali do wspólnego śpiewania i zabawy. Widownia nie pozostała obojętna i chętnie dopingowała swoich występujących kolegów.

W jury konkursu zasiedli: pan Leszek Wawrzynowicz- przewodniczący, pani Agata Kociucka i pani Martyna Antoniewicz. Komisja stanęła przed trudnym zadaniem: kogo wybrać, gdy wszyscy tak pięknie śpiewają? Członkowie jury wzięli pod uwagę poziom wykonania utworu, intonację, interpretację, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny. Po wnikliwej analizie i burzliwej dyskusji pan Leszek Wawrzynowicz ogłosił werdykt: przyznano równorzędne pierwsze miejsca solistkom: Marysi Andrzejczak (III c), Klarze Ściubeł (II c) i Martynie Górkiewicz (II b) oraz zespołowi klasy II e (Zosia Genderka, Zosia Pijacka, Julia Myszkiewicz i Wiktoria Tymecka) za bardzo ładne wykonanie utworu „Kasza marcowa”. Dziewczynki nie tylko pięknie śpiewały, ale zadbały także o stroje i rekwizyty co złożyło się na wielki sukces.

Zwycięska grupa uczniów będzie reprezentować SP nr 6 podczas III Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Wesoła Nutka”, który odbędzie się w Szkole Podstawowej w Pyszącej- 6 czerwca 2014 r.

Organizatorem Szkolnego Festiwalu Piosenki były panie: E. Baum, M. Bródka, K. Gulińska, M. Labrzycka, B. Majchrzak i M. Wegemund, które prowadziły spotkanie, przygotowały oprawę plastyczną, nagrody dla uczestników oraz pamiątkowe dyplomy.

 


alt

 

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

 

 

Login Form