poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

PARKI NARODOWE W POLSCE

altSzkoła Podstawowa nr 6 im. Braci Barskich gościła 19 marca 2014 uczestników XXIII Gminnego Konkursu Ekologicznego pod hasłem „Parki narodowe w Polsce”.

 

 

 

Punktualnie o godzinie 9.00 reprezentanci 6 szkół podstawowych z klas V i VI gminy Śrem, przystąpili do rozwiązania testu złożonego z 20 zadań zamkniętych i 7- otwartych. Uczniowie wykazali się bardzo obszerną oraz szczegółową wiedzą na temat parków narodowych w Polsce, a także umiejętnością rozpoznawania gatunków drzew i różnych obiektów przyrodniczych. Komisja konkursowa w składzie: Ewa Świdurska, Małgorzata Czarnecka, Wioletta Owczarska i Krystyna Mizia- wyłoniła zwycięzców. Najlepszym znawcą parków narodowych w Polsce okazał się uczeń Szkoły Podstawowej w Pyszącej- Michał Kujawa, zajmując I miejsce. Na miejscu II uplasowały się dwie uczennice: Maria Słowińska ze Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Marta Skrzypek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Śremie. III miejsce wywalczyła Karolina Piasecka – przedstawicielka Szkoły Podstawowej w Nochowie. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy wiedzy i umiejętności, a reprezentantce SP nr 6- Marysi Słowińskiej z klasy V a, życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom nagród: Towarzystwu Miłośników Ziemi Śremskiej, Dyrekcji Wielkopolskiego Parku Narodowemu i Radzie Rodziców działającej przy SP nr 6 w Śremie.

 

alt

 

 

alt

 

alt

 

alt

Login Form