czwartek, października 21, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Gminny Konkurs Ortograficzny

altDnia 11 marca 2014 roku uczniowie naszej szkoły w składzie: Tobiasz Grabarek- IVb, Maja Czubała- IVa, Joanna Kołutkiewicz- IVd, Anna Wencka- Vd, Martyna Komorniczak- VIe, Zuzanna Waligóra- VIa, brali udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie.

 

 

Zmagania miały tylko jeden etap przygotowany w formie pisemnej. W skład komisji weszli przedstawiciele każdej szkoły biorącej udział w konkursie. Ocenie podlegała poprawność zapisu, stosowanie zasad interpunkcyjnych, czytelność i estetyka prac. Celem zorganizowanego spotkania było doskonalenie umiejętności bezbłędnego pisania, uwrażliwienie na piękno mowy ojczystej, utrwalenie zasad polskiej pisowni ortograficznej a także rywalizacja w przyjaznej atmosferze. Tylko jedna uczennica naszej szkoły zajęła miejsce na „podium” – była to Maja Czubała, która wywalczyła III lokatę w kategorii klas IV. Gratulujemy!

 

alt

Login Form