niedziela, października 24, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Konkurs czytelniczy

alt„Akademia pana Brzechwy” to tytuł VII Gminnego Konkursu Czytelniczego, którego pierwszy etap- szkolny, odbył się 9 października 2013 roku w bibliotece szkolnej. Wzięli w nim udział uczniowie z klas II-VI, którzy chętnie czytają i zdobywają wiedzę.

 

24 uczestników konkursu stawiło się w strojach galowych o godzinie 12.45, aby sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą życia i twórczości Jana Brzechwy. Dzieci pisemnie udzielały odpowiedzi na 20 pytań, które wcale nie były takie łatwe i wymagały szczegółowej znajomości wybranych utworów poety. Najwięcej problemów przysporzyło uczniom pytanie: czym jeździła pchła? Oczywiście prawidłowa odpowiedź: pchła jeździła bryczką, chociaż niektórzy uważali, że pociągiem, różowym samochodem, rowerem, taksówką lub autokarem…

Wszystkim uczestnikom konkursu należą się gratulacje i wielkie brawa. Znajomość wierszy Jana Brzechwy była imponująca i zaskoczyła komisję, która przyznała następujące miejsca:

I-                     Faustyna Krawczyk- klasa V c- 22,5 pkt.

II-                   Maksymilian Bartz- klasa II c- 22 pkt. , Paulina Grzyb- klasa II d- 22 pkt.

III-                  Zuzia Statucka- klasa II c, Maria Słowińska- klasa V a, Paweł Lidke- klasa V a, Mikołaj Hołysz- klasa VI a, Zuzia Pilarska- klasa III b, Zuzanna Ludwiczak- klasa V c i Ewelina Krasnowska- klasa IV a.

Faustyna, Maksymilian i Paulinka będą reprezentować naszą szkołę podczas II- gminnego etapu konkursu, który odbędzie się 13 listopada 2013 roku w Klubie Wojskowym.

 

alt

 

 

alt

Login Form