czwartek, października 21, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

KOLEJNY MEDAL NA JUBILEUSZ KLAS SPORTOWYCH

24 kwietnia 2013 roku w Ostrowie Wlkp. odbył się finał wojewódzki szkół  podstawowych w koszykówce chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy WIELKOPOLSKA.

 

W gronie czterech najlepszych zespołów w Wielkopolsce kolejny raz znalazła się reprezentacja śremskiej szóstki prowadzona przez Tomasza Wojnę. Choć w pierwszym meczu śremianie musieli uznać wyższość faworyzowanych gospodarzy, to w meczu o III miejsce i brązowy medal nie dali żadnych szans koszykarzom z Osiecznej wygrywając 54 – 27. Był to udany rewanż za porażkę w turnieju półfinałowym, który dał uczniom klas sportowych upragniony medal. Reprezentacja szóstki wystąpiła w składzie: Jakub Filipowski, Cezary Pijacki, Patryk Plewiński, Adam Tyluś, Wiktor Chicheł. Adam Czajka, Stanisław Jurga, Bartosz Posadzy, Bartosz Sidorak, Mateusz Starkiewicz, Jakub Woźniak, Wiktor Radziemski. Z powodu kontuzji w turnieju finałowym nie mógł zagrać kapitan zespołu Szymon Mencel.

alt

 

Klasyfikacja końcowa:

 

1. Szkoła Podstawowa 1 Ostrów Wlkp.

 

2. Szkoła Podstawowa 3 Słupca

 

3 .Szkoła Podstawowa 6 Śrem

 

4. Szkoła Podstawowa Osieczna

 

Medal ten można nazwać jubileuszowym, gdyż w tym roku mija 10 lat od daty rozpoczęcia funkcjonowania klas sportowych o profilu koszykarsko - siatkarskim w śremskiej szóstce. Jest to dobry moment na pewnie podsumowania i przypomnienie sukcesów jakich chyba nikt się nie spodziewał.

 

Rok szkolny 2005/2006

 

I miejsce w finale rejonu Poznań Teren Wschód

 

Miejsca V – VIII w Wielkopolsce

 

Rok szkolny 2006/2007. Pierwszy w historii medal – brązowy

 

I miejsce w finale rejonu Poznań Teren Wschód

 

III miejsce w finale wojewódzkim

 

Rok szkolny 2008/2009

 

I miejsce w finale rejonu Poznań Teren Wschód

 

Miejsca V – VIII w Wielkopolsce

 

Rok szkolny 2011/2012. Kolejny historyczny sukces – wicemistrzostwo Wielkopolski!

 

I miejsce w finale rejonu Poznań Teren Wschód

 

II miejsce w finale wojewódzkim

 

Rok szkolny 2012/2013. Kolejny medal – brązowy

 

I miejsce w finale rejonu Poznań Teren Wschód

 

III miejsce w finale wojewódzkim

 

Dodać należy, że nie co roku powstawały nowe klasy, dlatego w pozostałych latach szkoła nie mogła wystartować reprezentacją na optymalnym poziomie wiekowym. Trzy medale oraz dwukrotnie awans do najlepszej ósemki, podsumowując te osiągnięcia można zauważyć, że baz wątpienia śremska szkoła podstawowa zalicza się do elity szkół podstawowych w Wielkopolsce w tej dyscyplinie sportu.

 

Głównym pomysłodawcą oraz trenerem koszykarzy jest Tomasz Wojna, nauczyciel wychowania fizycznego, który rozpoczął propagowanie koszykówki w szkole pod koniec lat 90 – tych współpracując z sekcją Warty Śrem. Jak mówi chciałby, aby koszykówka była w Śremie bardziej znana i popularna, gdyż jest to świetna gra z całym wachlarzem atutów wpływających na rozwój psycho – fizyczno – motoryczny szczególnie dzieci i młodzieży, a klasy sportowe i sport są również doskonałym narzędziem na drodze wychowania młodego pokolenia.

 

Po kilku latach współpracy z Wartą Śrem został utworzony nowy klub sportowy pod nazwą Międzyszkolny Klub Sportowy MOS Śrem, którego prezesem, a jednocześnie kierownikiem sekcji koszykówki został Tomasz Wojna.

 

Tegoroczny brązowy medal to nie wszystko. Reprezentacja śremskiej szóstki  w barwach MKS MOS rywalizuje również w Lidze Młodzików organizowanej przez Wielkopolski Związek Koszykówki. Po raz pierwszy w historii jest szansa, aby zakończyć ten sezon rozgrywek klubowych na podium.

 

Do najlepszych zawodników w historii funkcjonowania klas sportowych w śremskiej szóstce należeli:

 

Dominik Chromiński (2006), Bartłomiej Karliński, Krzysztof Szczepanik i Sebastian Wolniak (2007),Jakub Simon (2009), Adrian Drozd (2012), a w obecnym sezonie należą, Wiktor Chicheł i Mateusz Starkiewicz.

 

Login Form