czwartek, października 21, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Świąteczny czas...

altZbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Jest to jeden z najpiękniejszych okresów w całym roku kalendarzowym. Wszyscy czekają na te dni z wielką niecierpliwością.

 

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Braci Barskich z ogromną radością i zaangażowaniem dekorują swoje sale, stroją choinki, wykonują ozdoby świąteczne. Podczas zajęć słuchają opowiadań o Świętym Mikołaju, który kiedyś żył naprawdę, ćwiczą śpiew kolęd i pastorałek, czytają o tradycjach związanych z wigilią, próbują odpowiedzieć na pytanie: dlaczego co roku obchodzimyBoże Narodzenie? Wyjaśnienie odnajdujemy we fragmencie wiersza księdza Jana Twardowskiego:

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

alt

alt

 

 

 

 

Login Form