niedziela, października 24, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

DRZWI OTWARTE 2012

21.03.2012 (środa) o godzinie 17.00 do Szkoły Podstawowej nr 6 im. Braci Barskich przybyli przedszkolacy ze swoimi rodzicami. Zostali oni zaproszeni na pełne niespodzianek i atrakcji Drzwi Otwarte pt. „Wiosna w Szóstce”.

 

 

Spotkanie rozpoczęło się od powitania przybyłych gości przez dyrektora Szkoły Macieja Formaniaka. Po nim głos zabrał zastępca burmistrza Śremu- Bartosz Żeleźny. Następnie wszyscy mogli podziwiać wspaniałe talenty aktorskie uczniów należących do Szkolnego Koła Teatralnego, którzy zaprezentowali się w przedstawieniu pt. „Wiosna”. Inscenizacja przeplatana piosenkami i tańcem wprowadziła widownie w ciepły, wiosenny nastrój. Dzieci zachęcono do zwiedzania szkoły i udziału w zabawie pod hasłem „Wiosenna gra na szóstkę”. Każdy obecny przedszkolak otrzymał mapkę, na której trzeba było zebrać sześć pieczątek. Można było je zdobyć odwiedzając wszystkie sale lekcyjne, gabinety, bibliotekę, świetlicę, salę gimnastyczną i wykonując przygotowane przez nauczycieli zadania. Wśród nich były zajęcia plastyczne: kolorowanki, wycinanki, składanki z papieru; gry i zabawy ruchowe, zabawy z komputerem, tor przeszkód, konkurencje sportowe, szachy, origami, zgadywanki matematyczne, doświadczenia przyrodnicze. Dzieci mogły wziąć udział w spotkaniu z H.CH. Andersenem, obejrzeć przygotowane wystawki książek i prac plastycznych oraz odwiedzić szkolne mini zoo. W szkolnej stołówce czekała na dzieci słodka niespodzianka- przepyszny tort. Wspaniała zabawa trwała prawie dwie godziny a jej zwieńczeniem było losowanie atrakcyjnych nagród. Na pożegnanie każdy uczestnik spotkania otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książeczkę.

Z pewnością Drzwi Otwarte umożliwiły dzieciom oraz rodzicom zapoznanie się z ofertą edukacyjną szkoły i kadrą nauczycieli. Wszyscy mogli obejrzeć sale lekcyjne, wyposażenie oraz możliwości ich wykorzystania. Był to dobry moment na rozmowy z wychowawcami, zadawanie pytań i podjęcie decyzji o wyborze szkoły dla swojej pociechy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na stronie internetowej naszej szkoły

Login Form