poniedziałek, października 25, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Klasy pływackie

alt

TRENERZY

 

alt

Michał Kownacki

 

alt

Jagoda Śliwińska

 

alt

Agata Ratajczak

 

 alt

Tomasz Dziasek

 

 

VI MIĘDZYNARODOWY MITING PŁYWACKI

alt

 

 

V OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA OSTRZESZOWA

 

 

ZAWODY PŁYWACKIE W KATOWICACH

alt

 

BRĄZ DLA "WODNIKA"

alt

 

ZAWODY PŁYWACKIE

MAJ - 2015

alt

 

GRAND PRIX ŚREMU

Śrem - 16.11.2014

alt

 

 

 OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY PŁYWACKIE O PUCHAR BURMISTRZA RAWICZA

Rawicz - 15.11.2014

alt

 

 

"SZUKAMY NASTĘPCÓW ARTURA WOJDATA"

Kalisz - 5.04.2014

 

Ogólnopolskie Zawody Pływackie „Barbórka”

 

 

W dniu 6.04.2013 w Kaliszu odbył się VI Mityng Pływacki „Szukamy następców Artura Wojdata”. W zawodach wzięło udział 312 uczestników z 23 klubów pływackich. Startowali oni w czterech kategoriach wiekowych: rocznik 2000,2001,2002, 2003 i młodsi.

Śrem reprezentowało 29 zawodników Wodnika z klas sportowych działających przy Szkole Podstawowej nr 6.

Uczniowie zdobyli łącznie 15 medali indywidualnych (3 złote, 7 srebrnych, 5 brązowych) oraz dwa brązy za sztafety 4x50m stylem zmiennym dziewcząt w roczniku 2001 oraz 2002. Oprócz medalistów reszta zespołu zebrała niemałą liczbę dyplomów za miejsca IV-VI.

 alt

alt

alt

 

 

Zawody pływackie- Grand Prix Śremu

 

Na śremskim obiekcie sportowym 21.10.2012 ruszyły po raz XIV zawody pływackie z cyklu Grand Prix Śremu . Zgromadziły one na starcie 260 zawodników z czternastu klubów Wielkopolski. Na uroczystości zjawił się wiceburmistrz Śremu Bartosz Żeleźny, który wręczył młodym adeptom pływackiej klasy sportowejdziałającej przy Szkole Podstawowej nr 6 - czepki z logo K. S. Wodnik Śrem. Zawody odbywały się przy pełnych trybunach. Dwie najmłodsze kategorie płynęły 50m stylem grzbietowym, trzy pozostałe kategorie płynęły 50m stylem grzbietowym oraz 100m stylem klasycznym.

Kategoria II dziewczynki:

Laura Skiba zajęła II m-cena 50 m stylem grzbietowym, z czasem 38,80.

Kategoria III :

Musielak Wiktoria na 50m stylem grzbietowym zajęła V m-ce z czasem 40,64, Majorczyk Julia była V na 100 m stylem klasycznym ( 1:38,73)

Wśród chłopców Artur Weber zajął VI m-ce na 50m stylem grzbietowym

Kategoria IV:

Dla śremskich zawodników z tej kategorii były to pierwsze poważne zawody.

Najlepsza ze Śremu okazała się Alicja Sadzikowska , która zajęła 11 m-ce z czasem 49,89, natomiast

wśród chłopców - Kacper Kownacki , który zajął 10 m-ce z czasem 48,96.

 

alt

 

 

alt

_____________________________________________

 

W drugiej edycji wzięło udział blisko 230 uczestników z13klubów Wielkopolski . Nasze GP z roku na rok coraz bardziejnabiera rangi wojewódzkiej. Śrem reprezentuje 62 zawodników w 5 kategoriach wiekowych.

W trzech najstarszych kategoriach zawodnicy pływali 100m stylem dowolnym i 200 m stylem grzbietowym.

W kategorii Ibezkonkurencyjna była jak zwykle Joanna Szczepanik( prowadzi w tabeli).

wygrywając obie konkurencje. Na 100m dowolnym pobiła „życiówkę” ( 59,87) i ustanowiła nowy rekord klubowy. Drugie miejsce należało do koleżanki klubowej Izabeli Wojciechowskiej.

Wśród chłopców na 100 stylem dowolnym najlepiej popłynął Konrad Powroźnik z Krotosza wyprzedzając zaledwie o 0,07 setnych naszego Kamila Piaseckiego ( pobił „życiówkę”- 58,95) i prowadzi w tabeli. Trzeci był Marcin Śliwiński z czasem 1:00,53. Na 200 stylem grzbietowym wygrał Kamil przed Powroźnikiem.

W kat II Karolina Mucha wygrała na 100 stylem dowolnym z „życiówką” 1:09,81. Na 200 stylem grzbietowym minimalnie przegrała z zawodniczkąAZS AWF zaledwie o 0,21 setnych. (Prowadziw tabeli).

Wśród chłopców najlepszy ze śremian byłMichał Szewczyk- trzeci na 100 stylem dowolnym i drugi na 200 grzbietowym.

W kategorii IIILaura Skiba była dwa razydruga: na 100 dowolnym z „życiówką” 1:14,39 oraz na 200 grzbietowym (prowadzi w tabeli).

Wśród chłopców w tej kategorii prym prowadzą zawodnicy AZSAWF P-ń. Najlepszy ze śremian na 7 m-cu (Kacper Cichocki).

W kategorii IV najlepsi ze Śremu to Wiktoria Musielak i Albert Weber.

W kategorii V( najmłodszej) najlepsi to Alicja Sadzikowska i Michał Ostrowski.

______________________________________10.11.2011 na „Maltańskich Termach” odbył się finał Drużynowych Mistrzostw w Pływaniu Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i  Ponadgimnazjalnych. Zawody rozgrywane były w ramach  XIII Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej organizowane przez Szkolny Związek Sportowy.    Sztafeta ze Szkoły nr 6 zajęła III miejsce na czterdziestu finalistów wyłonionych z powiatów Wielkopolski. W sztafecie 10x25m stylem dowolnym startowało na przemian  5 dziewcząt i 5 chłopców.  Były to pierwsze zawody rozgrywane na nowym obiekcie  mieszczącym w części sportowej 3900 miejsc na trybunach .

 

Trzecie m-ce Szkoła Podstawowa nr 6. Skład sztafety :Laura Skiba, Choma Katarzyna, Górkiewicz Michalina, Mroczkowska Klaudia, Berger Mikołaj, Wojciechowski Jakub, Borowski Krzysztof, Maćkowiak Wojciech, Szewczyk Michał.


_________________________________________

Dnia 19.11.2011 odbył się po raz szósty Mityng Pływacki o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza. W zawodach uczestniczyło 360 zawodników z 17 klubów  zachodniej Polski.
Śremski klub reprezentowało 21 zawodników . Przed południem do rywalizacji przystąpili zawodnicy roczników gimnazjalnych. Śremianie zdobyli  łącznie 5 medali.
W bloku popołudniowym pływali przedstawiciele roczników podstawówki. Młodsi zawodnicy wywalczyli także pięć medali. Złoty medal zdobyła uczennica naszej Szkoły- Michalina Górkiewicz na dystansie 50m stylem klasycznym oraz srebrny na dystansie 100m stylem zmiennym , złoty zdobyła również reprezentantka SP nr 6 Laura Skiba na dystansie 50m stylem dowolnym,  dwa srebrne zdobyła Karolina Mucha na dystansie 50m stylem grzbietowym i 50m stylem dowolnym.
Dziewczęta w składzie Klaudia Mroczkowska, Michalina Górkiewicz, Karolina Mucha oraz Katarzyna Choma  wygrały sztafetę 4x50m stylem zmiennym .

 

OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY

Szkoła z klasą
photoCzytaj więcej...
Szkoła bez przemocy
photoCzytaj więcej...
Etykieta Energetyczna
photoCzytaj więcej...

BIP

Inactive Module

You should publish modules to the "inactive" position and set the Menus to "All", for them to show up on pages where there is no active menu ID. This is a bug/feature of Joomla that causes only menu items in the "All" setting to show up.

Login Form