niedziela, października 24, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Sukcesy 2009/2010

Turniej Szachowy o Puchar Przewodniczącego Rady Rodziców


Tradycja Turnieju sięga 1994 roku. W bieżącym roku w zawodach uczestniczyło 17 szachistów – i była to okazja do zmierzenia się początkujących adeptów królewskiej gry z doświadczonymi zawodnikami.

Oto wyniki tegorocznego turnieju rozegranego w naszej szkole 7.02.2010r.

- Najlepsza trójka:

1. Tomasz Kozłowski

2. Bogusław Górski

3. Stanisław Koliński

Pozostałe kategorie:

- Najlepszy junior:

Marek Simon

- Najlepszy zawodnik SP6:

Antoni Koliński

- Najlepsza zawodniczka SP6:

Natalia Kusiak

- Najlepszy zawodnik / zawodniczka bez kategorii szachowej:

Magdalena Stachowiak

Nagrody tradycyjnie ufundowała Rada Rodziców, a zwycięzca otrzymał na własność Puchar Przewodniczącego Rady Rodziców.

Zapraszamy wszystkich szachistów za rok!

Jednocześnie przypominamy o zajęciach kółka szachowego, które odbywają  się w naszej szkole w poniedziałki w godz. 16.00 – 17.30

            

 *******************************************************************

LAUREACI KONKURSÓW MATEMATYCZNYCH 2009/2010

 

      
1.    SUDOKU (GMINNY) – 16.11.2009 (etap szkolny),
             27.11.2009 (finał w SP1 w Śremie)

* Wiktor Sutor (4a) – I miejsce w gminie
* Tomasz Bieńkowski (4b) – II miejsce w gminie
*  Dominika Kozłowska (5b) – II miejsce w gminie


2.     MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY  MIASTA POZNANIA I OKOLIC DLA : 
 
                                        
 KLAS 4 - 04.01.2010 (etap szkolny), 05.02.2010 (finał w Poznaniu)
 
*Tomasz Bieńkowski (4b) – finalista
*Wiktor Sutor (4a) – finalista
*Kacper Kossakowski (4c) - finalista

       KLAS 6 - 04.01.2010 (etap szkolny), 06.02.2010     (finał w Poznaniu)
 
*Jędrzej Gabryel (6b) – I miejsce
*Katarzyna Godlewska (6b) – II miejsce
*Agata Czarnecka (6b) – III miejsce




3.     ZŁOTA ŻABKA w dziedzinie matematyki – 02.12.2009 (etap szkolny)
     20.02.2010    (finał w Swarzędzu)


     Jędrzej Gabryel (6b) – II miejsce w finale



4.     IV WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNO- PRZYRODNICZY - 05.12.2009 (etap szkolny),
      16.01.2010 (etap rejonowy we Wrześni), 06.03.2010 (finał wojewódzki w Obornikach Wlkp.) 
    
*Agata Czarnecka (6b) – laureatka (zwolnienie z sprawdzianu szóstoklasisty)

*Jędrzej Gabryel (6b) – laureat (zwolnienie z sprawdzianu szóstoklasisty)

*Dominika Kozłowska (5b) - finalistka



5.    KANGUR - 18.03.2010

*Katarzyna Godlewska (6b) – bardzo dobry wynik

*Agata Czarnecka (6b) – bardzo dobry wynik



6.    GMINNY KONKURS MATEMATYCZNO – PRZYRODNICZY DLA KLAS CZWARTYCH
30.03.2010    (etap szkolny), 23.04.2010 (finał w SP 1 w Śremie)

*Wiktor Sutor (4a) – I miejsce

*Kacper Kossakowski (4c) – II miejsce

*Jakub Piasecki (4a) – finalista




7.    OXFORD WIOSNA – 23.04.2010

* Kacper Kossakowski (4c) – I miejsce w kraju
* Patrycja Kaczmarek (4b) – II miejsce w kraju
* Tomasz Bieńkowski (4b) - II miejsce w kraju
* Anna Lisiecka (4s) - II miejsce w kraju
* Iga Chrzanowska (4s) – II miejsce w kraju
* Marta Nikityn (4a) – III miejsce w kraju
* Jakub Piasecki (4a) - IV miejsce w kraju
* Wiktor Sutor (4a) - IVmiejsce w kraju
* Anna Włochal (4s) – IV miejsce w kraju
* Jan Gabryel (4b) – V miejsce w kraju
* Julia Formaniak (4c) – V miejsce w kraju

* Dominika Kozłowska (5b) – II miejsce w kraju
* Antoni Koliński (5b) – III miejsce w kraju
* Marcin Wachowiak (5a) – III miejsce w kraju
* Mateusz Kalinowski (5b) – III miejsce w kraju
* Oliwia Skiba (5s) – IV miejsce w kraju
* Filip Przybylski (5c) - IV miejsce w kraju
* Aleksander Śmigielski (5d) – V miejsce w kraju
* Wacław Przybylski (5s) – V miejsce w kraju
* Eliza Wawrzynowicz (5c) – V miejsce w kraju
* Agata Bruss (5b) – V miejsce w kraju

* Jędrzej Gabryel (6b) – I miejsce w kraju
* Katarzyna Godlewska (6b) – I miejsce w kraju
* Jakub Zuwała (6b) - I miejsce w kraju
* Karolina Baran (6b) – II miejsce w kraju
* Marietta Grajewska (6b) – II miejsce w kraju
* Joanna Pilc (6b) – III miejsce w kraju
* Marta Jabłońska (6b) – III miejsce w kraju
* Agata Czarnecka (6b) – III miejsce w kraju
* Krzysztof Matuszak (6b) – III miejsce w kraju
* Weronika Niemier (6a) – III miejsce w kraju
* Aleksandra Marciniak (6a) – III miejsce w kraju
* Marcin Śliwiński (6s) – III miejsce w kraju
* Szymon Bieńkowski (6s) – III miejsce w kraju
* Wojciech Juskowiak (6s) – III miejsce w kraju
* Dominik Wojna (6d) – IV miejsce w kraju
* Jan Szczepaniak (6c) –Vmiejsce w kraju


8.    ALBUS - 07.05.2010

* Tomasz Bieńkowski (4b) - I miejsce w kraju
* Wiktor Sutor (4a) - III miejsce w kraju
* Jakub Piasecki (4a) - IV miejsce w kraju
* Kacper Kossakowski (4c) - V miejsce w kraju
* Jan Gabryel (4b) - VII miejsce w kraju
* Iga Chrzanowska (4s) - VII miejsce w kraju
* Anna Lisiecka (4s) - IX miejsce w kraju
* Kinga Kokocińska (4s) - X miejsce w kraju

* Dominika Kozłowska (5b) – III miejsce w kraju
* Aleksander Śmigielski (5d) – III miejsce w kraju
* Marcin Wachowiak (5a) – VI miejsce w kraju
* Oliwia Skiba (5s) – VIII miejsce w kraju

* Agata Czarnecka (6b) – III miejsce w kraju
* Katarzyna Godlewska (6b) – III miejsce w kraju
* Jędrzej Gabryel (6b) – V miejsce w kraju
* Marta Jabłońska (6b) – V miejsce w kraju
* Karolina Baran (6b) – VII miejsce w kraju
* Marietta Grajewska (6b) – VII miejsce w kraju
* Agnieszka Jessa (6b) – IX miejsce w kraju
* Joanna Pilc (6b) – IX miejsce w kraju



9.    PARYŻ ZAPRASZA MISTRZÓW – 22.12.2009 (etap szkolny), 20.03.2010 (półfinał krajowy),
        08-09.05.2010 (finał krajowy we Wrocławiu)

*Oliwia Pachura (4a) – finalistka
*Jakub Piasecki (4a) – finalista
*Wiktor Sutor (4a) – finalista
*Tomasz Bieńkowski (4b) – finalista
*Jan Gabryel (4b) – finalista
*Aleksander Śmigielski (5d) – finalista
*Wiktoria Lewandowska (5s) – finalistka
*Oliwia Skiba (5s) – finalistka
*Jędrzej Gabryel (6b) – VII miejsce w kraju
*Katarzyna Godlewska (6b) – IX miejsce w kraju




10.    GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY „RACHUNEK PAMIĘCIOWY W ZAKRESIE MNOŻENIA I DZIELENIA”
       – 10.05.2010 (etap szkolny), 14.05.2010 (finał w SP6 w Śremie):

*Adrian Karolewski (3d) - II miejsce w gminie

* Tomasz Bieńkowski (4b) - I miejsce w gminie

*Aleksander Śmigielski (5d) – I miejsce w gminie

*Antoni Koliński (5b) – II miejsce w gminie

*Daria Szymczak (5s) – III miejsce w gminie

*Jędrzej Gabryel (6b) – I miejsce w gminie

*Katarzyna Godlewska (6b) – II miejsce w gminie



11.    GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY – 05.05.2010 (etap szkolny),
       17.05.2010 (finał w SP6 w Śremie):


* Jakub Piasecki (4a) - I miejsce w gminie

* Tomasz Bieńkowski (4b) - II miejsce w gminie

*Dominika Kozłowska  (5b) – I miejsce w gminie

*Aleksander Śmigielski (5d) – II miejsce w gminie

*Katarzyna Godlewska (6b) – I miejsce w gminie


 


     ****************************************************************         

 KONKURSY HISTORYCZNE:

WOJEWÓDZKI  KONKURS WIEDZY O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM

WERONIKA NIEMIER -  LAUREAT I STOPNIA

ALEKSANDRA MARCINIAK - LAUREAT II STOPNIA

 

XIV KONKURS WIEDZY O WIELKOPOLSCE

LAUREACI ETAPU POWIATOWEGO:

ANNA WŁOCHAL   KL4S

DOMINIKA KOZŁOWSKA   KL.5B

ELIZA WAWRZYNOWICZ  KL. 5C

ANTONI KOLIŃSKI    KL.5B

AGATA CZARNECKA  KL.6B

KAROLINA BARAN    KL.6B

 

GMINNY KONKURS O KS. P. WAWRZYNIAKU

MARCELINA ROŻEK   KL.6A  - I MIEJSCE

WERONIKA NIEMIER  KL.6A  WYRÓŻNIENIE

MIKOŁAJ SLOWIŃSKI  KL6A - WYRÓŻNIENIE

 

 

 *****************************************************************

 KONKURSY HUMANISTYCZNE

WOJEWÓDZKI KONKURS HUMANISTYCZNY - ETAP REJONOWY

FINALISTKA -  ADRIANNA KLAT

 
WOJEWÓDZKI KONKURS HUMANISTYCZNY

Adriana Klat (6B) została laureatką Wojewódzkiego Konkursu

Humanistycznego i dzięki temu uzyskała zwolnienie ze sprawdzianu szóstoklasisty, zdobywając maksymalnę liczbę punkltów - 40

*******************************************************************

 

JĘZYK ANGIELSKI

 KONKURS NA HALLOWEENOWĄ DYNIĘ:

I miejsce Agata Słomińska

II miejsce Przemek Sikorski

III miejsce Sandra Misiorna

 

"MISTRZ LITEROWANIA"

I miejsce Iza Śmiejczak

II miejsce Kacper Kossakowski

III miejsce  Klaudia Mroczkowska

 

"ŁOWCY TALENTÓW"

I miejsce: Marta Jabłońska, Jędrzej Gabryel, Krzysztof Szulc

II miejsce Karolina Meyer, Iza Wojciechowska

III miejsce Mateusz Cielebąk

 

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

I miejsce Aleksandra Marcinial

II miejsce Weronika Niemier

III miejsce Oskar Szymaszek



**************************************************************************


Uczeń  Szkoły Podstawowej nr6 w Śremie Jędrzej Bartkowiak ( kl. 2c) startował w dniach12-13 września 2009r  w turnieju petanque dubletów .
Zajęcie drugiego miejsca w silnie obsadzonym turnieju to życiowy sukces jednego z najmłodszych w Polsce zawodników.
Osiągane wyniki pozwalają mieć nadzieję, że kolejne sukcesy Jędrzeja pojawią się niebawem.
Dla zainteresowanych tą grą podajemy adresy stron  internetowych:
www.petanque.pl          www.boule.srem.com.pl

 

****************************************************************************

 

 

 

Login Form