czwartek, października 21, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

BIBLIOTERAPIA - 2020

Kasa, kasa, kasa...- czyli o gospodarce finansowej nastolatków

    We wtorek 6 października uczniowie klasy piątej wzięli udział w zajęciach z elementami biblioterapii. Inspiracją do spotkania były obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz prezentacja wystawki „Książkowe przeboje”. Dzieci zapoznały się z twórczością Pawła Beręsewicza, wysłuchały fragmentów książki „Pieniądze albo kasa”, brały udział w scenkach dramowych i tworzyły słoneczko skojarzeń. Pisarz w ciekawy sposób uświadomił czytelnikom, jak trudno jest zdobyć pieniądze i nimi dobrze gospodarować. Wspólnie próbowaliśmy ustalić po co jest nam potrzebne kieszonkowe, na co je wydajemy, jak nimi zarządzamy, czy potrafimy oszczędzać i planować wydatki. Piątoklasiści zwrócili uwagę na kwestię najważniejszą, czyli uczciwość w ich zdobywaniu oraz umiejętność dzielenia się z innymi.

Login Form