sobota, grudnia 04, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

III GMINNY KONKURS „KINDERSZTUBA – STARANNE WYCHOWANIE”- 2014

alt10 czerwca 2014 r. w restauracji „Cafe Ole” w Śremie odbył się finał III Gminnego Konkursu „Kindersztuba – staranne wychowanie”, który został zorganizowany przez Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Nochowie.

 

 

 

Naszą szkołę w kategorii klas I-III reprezentowali uczniowie klasy 2a: Jędrzej Janiszewski, Olga Kaczmarek i Julia Roszak, natomiast w kategorii klas IV-VI – uczennice klasy 4a: Maja Czubała, Andrea Fischer i Alicja Majewska.
Etap finałowy konkursu wymagał od uczestników nie tylko wszechstronnej wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim umiejętności praktycznych. Pod okiem fachowego w dziedzinie savoir-vivre jury uczniowie zmierzyli się z rozmaitymi pytaniami dotyczącymi zasad bon tonu. Na uczestników konkursów czekało kilka konkurencji, które przede wszystkim dotyczyły znajomości dobrych manier, zasad zachowania w kontaktach międzyludzkich, prowadzenia rozmowy telefonicznej, odbierania telefonów w miejscach publicznych czy prawidłowej korespondencji. Nasi uczniowie wykazali się również umiejętnościami w zakresie nakrywania stołu do konkretnego przyjęcia, dobierania właściwych sztućców i naczyń. Potrafili zaprezentować i omówić zasady zgodne z ogólną etykietą zachowania się, stosowaniem słów „dziękuję”, „przepraszam” czy tytułowaniem osób w trakcie rozmowy.
Obydwie nasze drużyny mogą śmiało o sobie powiedzieć, że są dobrze i starannie wychowani, a dobrych manier im nie brakuje. Zarówno reprezentanci klasy drugiej, jak i uczennice klasy czwartej zajęły bowiem I miejsca, czego im serdecznie gratulujemy!

alt

alt

alt

 

 

 

Login Form