Szkoła Podstawowa nr 6 im. Braci Barskich21 minutes ago
12. marca - Mistrzostwa Powiatu w koszykówce chłopców rocznik 2011/2012 - zajęliśmy I miejsce. Wielkie gratulacje chłopaki!!!
Nasza drużyna:
Igor Andrzejczak, Nikodem Andrzejczak, Filip Banaszak, Stanisław Bielecki, Krystian Cieślak, Mateusz Jabłoński, Szymon Kubas, Maksymilian Lange, Wojciech Pawłowski, Tomasz Piaskowy, Borys Sienkiewicz
Szkoła Podstawowa nr 6 im. Braci Barskich30 minutes ago
11. marca odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Powiatu w koszykówce chłopców rocznik 2009/2010. Drużyna w składzie: Stanisław Peksa, Antoni Korneluk, Michał Rusiak, Daniel Małyszek, Wojciech Kułaszka, Łukasz Jankowski, Piotr Kaczmarek, Krzysztof Walewski, Jakub Słoma zajęła II miejsce. Gratulujemy!!!
Szkoła Podstawowa nr 6 im. Braci Barskich41 minutes ago
13 marca od godz. 8.20 do godz. 14.00, w Zespole Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Śremie, odbył się finał Powiatowego Zespołowego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego dla uczniów szkół podstawowych powiatu śremskiego.
4 osobowa drużyna naszej szkoły w składzie Marta Dopierała kl.7b, Julia Grzelak kl.8a, Patryk Jurga kl.7c, Karol Nowak kl.8a znalazła się na podium - zajęła II miejsce na 9 drużyn z całego powiatu.
Merytorycznie konkurs obejmował wiedzę i umiejętności zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego z matematyki, chemii, geografii, fizyki oraz biologii w szkole podstawowej. Uczniowie zmierzyli się z praktycznym zastosowaniem wiedzy: z matematyki – np. gry logiczne, z fizyki i chemii – doświadczenia i eksperymenty, z biologii np. znajomość nazw systematycznych roślin, z geografii znajomość skał i czytanie mapy.
Było to zastosowanie teorii w praktyce, a przy tym wiele zabawy połączonej z nauką. Gratulujemy!
LET’S GO GREEN – DAY 5
Dzisiaj w naszej szkole nastąpiło rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu plastycznego dla klas 1
pt. „A GREEN HAT FOR MY TEACHER”. Wszystkie kapelusze były przepięknie i starannie wykonane. Wspólnie z rodzicami dzieci zadbały o najbardziej szczegółowe elementy i wykazały się niezwykłą wyobraźnią. Jury konkursowe wyłoniło w każdej klasie trzy I MIEJSCA:
KLASA 1A – KACZMAREK HELENA, WŁODARCZAK MARIA, ZIELIŃSKA MAJA
KLASA 1B – GALINA SEBASTIAN, TARGOSZ ZUZANNA, WOJTAS ZOFIA
KLASA 1 C – ANDRZEJCZAK KSAWERY, IGNASZEWSKA ZUZANNA, MOROZ NIKITA
Na uczniów klasy 1A i 1B czekało zrobienie opaski z najważniejszymi symbolami Dnia Świętego Patryka. Dzieci miały do wyboru wzór opaski, a resztę pozostawiono ich inwencji twórczej.
Dużą popularnością cieszył się wczorajszy quiz online aktywny od godziny 18:00-22:00. Zadaniem uczniów było pobrać plik pdf wysłany na i-dzienniku, znaleźć 3 aktywne i wykonać zadania na platformach internetowych.
W konkursie LIVEWORKSHEETS CONTEST zwyciężyła NATASZA ULBRICH 4B
W konkursie WORDWALL CONTEST zwyciężył FRANCISZEK STRÓŻYK 4C
W konkursie ESCAPE ROOM zwyciężył GABRIEL STRUGAŁA 4A
Congratulations!
LET’S GO GREEN – DAY 4 🍀

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły zrealizowali ósme i tym samym ostatnie zadanie projektowe. Na przygotowanej zielonej ściance powstała galeria życzeń z okazji Dnia Świętego Patryka. Dzieci z klasy 1A zapoznały się z najważniejszymi symbolami święta i wykonały zadania z tym związane. Na uczniów klas 6 i 7 czekał z kolei interaktywny quiz wiedzy o Świętym Patryku i Irlandii pt. " How much do you know about Ireland and Saint Patrick?". Pytania były trudne, ale nasi uczestnicy świetnie sobie poradzili. A oto zwycięzcy:
KLASY 6:
I miejsce – Kacper Garstka 6C
II miejsce – Adam Naraziński 6C
III miejsce- Wojciech Radowicz 6A
KLASY 7:
I miejsce – Kacper Banasik 7A
II miejsce – Ksawery Jechura 7a
III miejsce- Patryk Forszpaniak 7C
CONGRATULATIONS!!!👏👏👏
LET’S GO GREEN – DAY 3
Dziś w naszej szkole było nie tylko zielono, ale też smakowicie😊. W przygotowanym konkursie na rodzinny zielony wypiek wzięli udział chętni uczniowie z klas 4-8. Po skończonych obradach komisji konkursowe, w skład której wchodziła pani wicedyrektor oraz pracownicy obsługi i administracji, wyłoniliśmy 15 zwycięzców:
ZOFIA WAŁĘSA 4A
KORNELIA ANTONIEWICZ 4B
MAJA MATUSZAK 4B
PATRYCJA STRZELEC 4B
HANNA KACZMAREK 5A
NADIA SOBKOWIAK 5A
ŻANETA MAŁYSZEK 5A
MARCEL KULAK 5D
ADAM PALUSZAK 5D
OLIWIA BOROWSKA 6A
ALEKSANDER ZIÓŁEK 6A
ALEKSANDRA KALISZ 6A
WOJCIECH ŻOLIK 6A
JAN MICHALEWICZ 7A
Dodatkowo nagrodzony został ALEKSANDER KACZMAREK 2B

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Dziękujemy również pozostałym uczniom za udział i zainteresowanie konkursem. Mamy nadzieję, że dla wszystkich była to okazja do wspólnego, rodzinnego spędzenia czasu i przede wszystkim dobrej zabawy!
Podczas przerw uczniowie naszej szkoły mogli popróbować wspaniałych zielonych wypieków.
W dalszej części dzisiejszego programu uczniowie klasy 4B liczyli 1-10 w języku irlandzkim, a dzieci z klasy 1B zapoznały się z ciekawostkami o Święcie Patryka, ubrały Leprikona w brakujące części garderoby i szukały słówek w diagramie.