niedziela, października 24, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

DZIEŃ MISYJNY

W dniu 3.06.2019 uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie w ramach Festynu Misyjnego gościli misjonarzy z Madagaskaru: ojców oblatów – Marka Ochlaka i Wiesława Chojnowskiego oraz ks. Kubę Bartczaka - najprawdopodobniej najlepszego rapera wśród księży.
    Dzieci zgromadzone na boisku szkolnym były zafascynowane koncertem raperskim duchownego. W czasie śpiewu były chwile na modlitwę i świadectwo gościa. Tym samym zyskał bardzo szybko sympatię zgromadzonych uczniów. Opowiedział między innymi o swoim powołaniu, doświadczeniach i  zachęcił dzieci do wspólnego rapowania.  Następnie skłonił młodzież do refleksji nad własną wiarą. Śmiałkowie, którzy odważyli się opowiedzieć o swojej relacji z Jezusem otrzymali płytę z jago najnowszymi utworami. Na koniec spotkania nie obyło się bez udzielania autografów i wspólnego selfie.
    Po muzycznym spotkaniu z księdzem  raperem dzieci udały się na Mszę świętą do Kościoła pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusa, gdzie wspomniani wyżej oblaci: ojciec Wiesław i Marek „przenieśli” wszystkich na wyspę Madagaskar prezentując film, pokaz slajdów i specjalną konferencję. W centrum tego misyjnego dnia była Eucharystia w intencji misji i akcja charytatywna prowadzona przez uczniów, w której cały dochód przeznaczono dla rówieśników w Madagaskarze.
    Dla dzieci był to z pewnością dzień pełen wrażeń, refleksji nad swoją wiarą i muzycznym spotkaniem z księdzem Kubą. Bo jak powiedział św Augustyn - kto śpiewa, dwa razy się modli.

alt

alt

alt

alt

alt

Login Form