czwartek, października 21, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

SPOTKANIE Z PISARZEM

W czwartek 16 maja klasa II a wzięła udział w  spotkaniu autorskim  z Pawłem Beręsewiczem, które odbyło się w Bibliotece Publicznej.
    Ceniony i lubiany przez dzieci autor, opowiedział o tym, że zanim zaczął pisać książki  był wymagającym i „groźnym” nauczycielem języka angielskiego, a później tłumaczem i współautorem słowników  polsko-angielskich. W związku z tym pisarz najpierw przepytał uczniów ze znajomości języka angielskiego, a następnie rozmawiał z czytelnikami o swojej twórczości.
    Nie lada gratką dla wybranych uczestników spotkania była „poważna rozmowa o książkach” przy maleńkiej filiżance herbatki. Zaproszeni na kanapę uczniowie, mogli niczym wytrawni znawcy literatury dyskutować o tym, jakie książki lubią najbardziej. Wśród słuchaczy byli amatorzy prezentowanych przez pisarza historii kryminalnych, zabawnych, przygodowych, tajemniczych, miłosnych i wojennych.
    Na zakończenie spotkania pisarz chętnie odpowiadał na liczne pytania dzieci oraz rozdał wiele autografów i dedykacji do swoich książek.

alt

Login Form