niedziela, października 24, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

SPOTKANIE Z TUWIMEM

Dnia 26 marca 2019 roku  p. Katarzyna Gulińska, p. Elżbieta Formaniak, p. Barbara Majchrzak oraz Małgorzata Wegemund zorganizowały w naszej szkole konkurs recytatorski dla klas pierwszych pod hasłem ,, SPOTKANIE Z TUWIMEM ''. W zmaganiach recytatorskich uczestniczyli finaliści klasowych eliminacji.


    Największe uznanie  i pierwsze miejsce w oczach komisji pod przewodnictwem  vicedyrektor Aliny Kozłowskiej zyskała Amelia Wojciechowska z kl. I d.  Amelka zachwyciła nas recytacją wiersza pt. „Zosia Samosia”. Drugie miejsce zdobył Mateusz Jabłoński z kl. I d  wierszem pt. ,,Okulary". Trzecie miejsce przypadło w udziale Szymonowi Wojnie z kl. I a, który przedstawił swoją interpretację utworu pt. „O Panu Tralalińskim”. Wszyscy uczestnicy otrzymali książki z barwnymi ilustracjami ufundowane przez Radę Rodziców SP 6 oraz pamiątkowe dyplomy.
    
    Scenografią do konkursu recytatorskiego była wystawa  prac plastycznych pod hasłem              ,, MÓJ ULUBIONY BOHATER WIERSZY JULIANA TUWIMA”. Wykonano je różnymi technikami: collage, wyklejanki z papieru, plasteliny, rysunki kredkami, malowane farbami plakatowymi.
    Autorzy najciekawszych prac otrzymali nagrody rzeczowe w postaci zestawów kreatywnych, notesików i barwne pamiątkowe dyplomy. Komisja nagrodziła :Zosię Marciniak, Ignacego Lange, Borysa Michalaka, Mateusza Kuderczaka i Zuzię Sznurę z kl. I a; Gabrysię Nawrocką, Antosię Wojciechowską, Jakuba Śmiechowicza, Laurę Pawlak i  Martynkę Wichłacz z kl. I b; Jagodę Wichłacz, Amelkę Majchrzak, Olka Ziółka, Antosię Kolendę i Olka Rysia z kl. I c; Nataszę Jankowską, Andżelikę Hołderną, Nadię Skotarczyk, Amelkę Wojciechowską oraz Filipa Banaszaka z kl. I d.

GRATULUJEMY LAUREATOM!

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

Login Form