niedziela, października 24, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZY

Dnia 13 marca 2019 r. od godz. 8.30 do godz. 14.00, w  Zespole Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Śremie, odbył się finał Powiatowego Zespołowego Konkursu Matematyczno- Przyrodniczego dla uczniów gimnazjów  i szkół podstawowych powiatu śremskiego.
    Czteroosobowa drużyna  naszej szkoły w składzie: Jakub Flasza kl.8c, Bartłomiej Jankowiak kl.8a, Antoni Jurga kl.8b, Kacper Pachocki kl.8a znalazła się na podium - zajęła II miejsce na 15 drużyn z całego powiatu.
    Merytorycznie konkurs obejmował wiedzę i umiejętności zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego z matematyki, chemii, geografii, fizyki oraz biologii w szkole podstawowej i gimnazjum poszerzone o zagadnienia mające na celu zastosowanie teorii w praktyce.
    Uczniowie zmierzyli się z praktycznym zastosowaniem wiedzy: z matematyki – np. gry logiczne, z fizyki i chemii – doświadczenia i eksperymenty, z biologii – np. mikroskopowanie, z geografii  znajomość skał i czytanie mapy. Było to zastosowanie teorii w praktyce, a przy tym wiele zabawy połączonej z nauką. Gratulujemy!

Login Form