niedziela, października 24, 2021

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

Dnia 26 lutego 2019 r. o godzinie 10.00  w Szkole Podstawowej nr 1 miał miejsce Gminny Konkurs Ortograficzny, którego jednym z celów było sprawdzenie znajomości reguł ortograficznych i interpunkcyjnych.

Uczniowie przystąpili do zmagań w dwóch kategoriach wiekowych: I- klasy  IV-V, II- klasy  VI- VIII.
Do każdej grupy zgodnie z regulaminem mogło przystąpić dwóch kandydatów. Naszą szkołę reprezentowały same dziewczynki : Zofia Broniarz  5b, Jagoda Jurga 5d, Kornelia Skrobich 7a, Klara Paterczyk 6b.
Uczniowie musieli stawić czoła  mieszkańcowi holenderskiej Hagi – hażaninowi. Wśród trudnych wyrazów pojawiły się: prapradziadek, superrześki hrabia oraz zmora uczniów – pisownia liczebników.
Po niespełna dwóch godzinach komisja konkursowa złożona z przedstawicieli każdej szkoły biorącej udział w konkursie dokonała wyboru najlepszych prac w poszczególnych grupach wiekowych.
Uczennice naszej szkoły zaprezentowały się wspaniale. Pierwsze miejsce zajęła Kornelia Skrobich z klasy 7A, trzecie miejsce przypadło Zofii Broniarz  - uczennicy klasy 5b, natomiast  Klara  Paterczyk z klasy 6b otrzymała wyróżnienie. Zwycięzcy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami  i nagrodami.
    Serdecznie gratulujemy.