niedziela, października 24, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Uroczystość przyjęcia uczniów klas pierwszych do grona czytelników biblioteki szkolnej, na stałe wpisała się w kalendarz imprez organizowanych w Szóstce.
    W przygotowaniu spotkań, odbywających się każdego roku na przełomie stycznia i lutego, chętnie pomagają dzieci ze starszych klas, które tym razem wcieliły się w bohaterów baśni "O smoku wawelskim". Najmłodsi uczniowie poznali zasady korzystania z księgozbioru podręcznego i czytelni oraz rodzaje gromadzonych zbiorów. Zadawali pytania, opowiadali o własnych książeczkach i czasopismach, ktore posiadają w domu. Piosenki, wierszyki, wesoła muzyka sprawiły, że pierwszoklasiści chętnie włączyli się do wspólnej zabawy, odpowiadali na pytania Królowej Książki, rozwiązywali baśniowe zagadki. Zwieńczeniem spotkania było złożenie jej przyrzeczenia, że będą wiernymi czytelnikami, nigdy nie pozwolą skrzywdzić żadnej książeczki i zawsze staną w ich obronie. Ponieważ wszyscy doskonale zdali "egzamin", zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej i otrzymali pamiątkowe dyplomy.
    Wypożyczone po raz pierwszy bajeczki, mają ułatwić zdobycie trudnej sztuki czytania. Mamy nadzieję, że staną się kluczem do poznania świata, zdobywania wiedzy i rozwijania własnych zainteresowań.

Login Form