niedziela, października 24, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

IV OGÓLNOPOLSKI MEMORIAŁ

IV OGÓLNOPOLSKI MEMORIAŁ ZBIGNIEWA STASZAKA W MINI PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT                                                                        02-03.02.2019r. w Środzie Wlkp.

    Dwudniowy turniej ku czci pamięci znakomitego, wieloletniego działacza sportowego, propagatora i trenera siatkówki dziewcząt Zbigniewa Staszaka.  MKS MOS / SP6 Śrem w tym turnieju wystartował w dwóch kategoriach: „trójek” – dwa zespoły i „czwórek” – dwa zespoły.

TRÓJKI
1.    W kategorii „trójek” wzięło udział 26 zespołów podzielonych na 4 grupy, w których rozegrane zostały mecze systemem ” każdy z każdym”, 1 set do 21 pkt. Zespoły z miejsc 1-3 i dwa z najlepszym wynikiem z miejsca 4. awansowały do grup walczących o miejsca 1-14. Wśród nich znalazł się nasz zespół Śrem 1 zajmując III miejsce w fazie eliminacyjnej. W kolejnym etapie / półfinały / Śrem 1rozegrał 6 meczów w grupie plasując się znów na wysokim III miejscu / 4 mecze wygrane i 2 porażki / zyskując awans do ścisłej grupy finałowej o miejsca 1-7.  Niestety, tu nie udało się dużo „ugrać”. Dziewczęta z 2 zwycięstwami  i 4 porażkami ostatecznie zajęły V miejsce w turnieju. Zważywszy, że startowało 26 drużyn, nasze V miejsce uznaję za sukces!!  / Maja Konieczna, Nicola Sapuła , Nadia Różalska, Marta Sikora /.

„CZWÓRKI”
2.    W kategorii „czwórek” wzięło udział 15 zespołów podzielonych na dwie grupy, gdzie rozegrane zostały mecze systemem „każdy z każdym” 1 seta do 21 pkt. Nasze siatkarki- Śrem 1 w tej rundzie, mimo czterech zwycięstw i tylko dwóch porażek, zajęły dopiero  IV miejsce, przegrywając w ogólnym przeliczeniu ze Śmiglem 2 i Czeszewem małymi punktami. Obydwa zespoły miały tyle samo zwycięstw i porażek. Mimo tego, IV miejsce dało możliwość awansu do grupy finałowej. Natomiast Jarocin, z którym nasze siatkarki, jako jedyne wygrały seta 21:18, zajął w grupie I miejsce. Z kolei, początek rundy finałowej, która rozpoczęła się jeszcze tego samego dnia późnym popołudniem, nie był najszczęśliwszy dla naszych dziewcząt. Rozegrały dwa mecze po jednym secie do 25 pkt. Pierwszy ze Śmiglem 1, który niestety przegrały wysoko 12:25  a drugi ze Śmiglem 2 również z porażką do 15 pkt. W drugim dniu finałowym, który okazał się bardzo pomyślny dla naszego zespołu, dziewczęta rozegrały 5 meczów: z Jarocinem /25:22/, z Czeszewem / 25:19/,  Poniecem /25:22/, Baniem / 25:15/ i ze Śmiglem 3 /25:12/. Dzięki tym zwycięstwom nasze dziewczęta w ostatecznej klasyfikacji uplasowały się na II miejscu w turnieju!! / Oliwia Jankowaik, Pola Krajczyńska, Nadia Litke, Nastazja Zwolan /.
Wyniki końcowe „czwórek” :
I m-ce Śmigiel 1
II m-ce Śrem 1
III m-ce Jarocin
IV m-ce Czeszewo
V m-ce Śmigiel 2
VI m-ce Poniec
…………..
    Trenerka pani Ilona Chmiel jest bardzo zadowolona z gry i postawy swoich siatkarek. Pokazały, że potrafią walczyć z najlepszymi i mimo porażek walczyć do końca. Cieszy się z bardzo dobrego wyniku dziewcząt, jednakże porażki, które po drodze zaliczyły, pokazały  nad czym należy jeszcze pracować i co poprawić.

Login Form