niedziela, października 24, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

ALBUM NAJPIĘKNIEJSZYCH KSIĄŻEK

W szkolnej bibliotece można oglądać wystawę prac uczniów klas I-VIII biorących udział w projekcie edukacyjnym "Album najpiękniejszych książek" Jego głównym założeniem była popularyzacja czytelnictwa i integrowanie społeczności szkolnej. Podjęte działania miały na celu wdrożenie dzieci do częstych kontaktów z książką i przygotowanie ich do samodzielnego czytania.
    Projekt ,,Album najpiękniejszych książek” składał się z przedsięwzięcia podzielonego na trzy części. Pierwsza z nich przeznaczona była dla uczniów z klas I-III (wykonanie karty książki z ilustracją oraz podaniem autora i tytułu), druga- dla IV-VI (karta z krótkim streszczeniem, reklamą lub zachętą do jej przeczytania), trzecia- VII-VIII (karta książki z ilustracją i jej recenzją).
    Dzięki realizacji różnorodnych działań pokazaliśmy, że czytanie kształtuje wewnętrzny świat dziecka, a odpowiednio dobrana literatura pomaga budować system wartości i wskazuje życiowe priorytety. Wykonane prace stanowią reklamę książek, które uczniowie dobrze znają i polecają je do przeczytania swoim rówieśnikom.

Login Form