niedziela, października 24, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek 9 listopada w SP nr 6 bardzo uroczyście obchodziliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Na szkolnych korytarzach królowały dwa kolory: biały i czerwony. Dzieci odświętnie ubrane uczestniczyły w apelach poświęconych naszej Ojczyźnie i jej drodze do wolności.

Fakty historyczne przeplatane pięknymi pieśniami patriotycznymi, nastrojowymi wierszami, muzyką wprowadziły całą szkolną społeczność w nastrój zadumy oraz refleksji nad losami wszystkich Polaków i ich poświęceniu w walce o niepodległość.  
    Następnie uczniowie klas IV-VIII wraz z nauczycielami spotkali się na sali gimnastycznej, by punktualnie o godzinie 11.11 wspólnie zaśpiewać  "Mazurek Dąbrowskiego". Każdy trzymał w ręce białą lub czerwoną kartkę, z których powstała flaga narodowa. W ten sposób włączyliśmy się do akcji "Rekord dla Niepodległej", który ogłosiła Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy MEN.
    Z pewnością ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. To była piękna lekcja historii  i patriotyzmu.

alt

alt

alt

alt

alt

Login Form