poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli dział w policyjnej akcji prewencyjnej pt. Bezpieczna droga do szkoły. Podczas spotkania edukacyjnego zorganizowanego 18 września 2018 r. w Śremie przy przejściu dla pieszych na ul. Grunwaldzkiej, dzieci z najmłodszych klas uczestniczyły w symulacji polegającej na prawidłowym uczestnictwie w ruchu drogowym. Uczniowie dowiedzieli się także, jak zagrożone jest zdrowie i życie pieszych, którzy nie stosują zasad bezpieczeństwa i wbiegają na jezdnię wprost pod nadjeżdżający pojazd. Gościem specjalnym spotkania był sierż. Pyrek- maskotka wielkopolskiej Policji, z którym wszyscy doskonale się bawili.  Na zakończenie pierwszaki otrzymywały odblaski i baloniki. Komenda Powiatowa Policji w Śremie i Klub Relax Spółdzielni Mieszkaniowej przygotowały akcję wspólnie z Radą Programu Bezpieczne Miasto, Strażą Miejską, Urzędem Miejskim w Śremie, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Poznaniu i firmą Jazet. W tym roku, po raz pierwszy, nowymi partnerami w działaniach była firma Totem oraz Zespół Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie.

 

Login Form