czwartek, października 21, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

LEKCJA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

12.06.2018 r. odbył się cykl lekcji pokazowych zorganizowanych i przygotowanych przez p. Joannę Duszczak i p. Barbarę Majchrzak dla sześciolatków z grupy Bratków i Motylków uczęszczających do Przedszkola Jasia Wędrowniczka w Śremie. Celem wizyty była kontynuacja wieloletniej współpracy szkoły z placówkami przedszkolnymi oraz promocja naszej szkoły .


    W ramach projektu pt. „English ???- Yes, I can !!!” prowadzonego przez p. Joannę Duszczak przedszkolaki zostały zaproszone do udziału w lekcji pokazowej z języka angielskiego . Uczniowie mieli szansę na zapoznanie się pracownią multimedialną i pracę z tablicą multimedialną. Swoja przygodę z językiem angielskim ropoczęli od napisania swojego imienia na papierowym balonie, który przeniósł ich na wyjątkową wyspę, gdzie czakał na nich zielony smoczek Waldo, który przywitał się z każdym Bratkiem I Motylkiem :).  Głównymi celami pokazu było nauczenie przedszkolaków krótkiej rymowanki powitalnej, przypomnienie sobie podstawowych kolorów i liczb 1-10 poprzez zabawę z bohaterami serii wydawniczej Our Discovery Island. Następnie przedszkolaki zostały zaproszeni na przyjęcie urodzinowe do wirtualnego domu bohaterów i tam wspólnie poprzez zabawę ruchową nauczyli się tańczyć i śpiewać piosenkę urodzinową pt. „Happy Birthday”. Na koniec zajęć najmłodsi otrzymali materiały ksero w postaci prostych zadań utrwalających do wykonania w domu z rodzicami.
    Pani Barbara Majchrzak zadbała o to by przedszkolaki miały okazję poczuć się jak prawdziwi uczniowie zasiadając w szkolnych ławkach. Sześciolatki z grupy Bratków i Motylków z radością oglądały naszą szkołę. Z przyjemnością uczestniczyli też w zajęciach korzystając z tablicy i kredy, liczydła oraz elektronicznych książek. Gościnną wizytę w klasie III b podsumowały występy przygotowane specjalnie dla swoich młodszych kolegów. Nikt nie wyszedł z pustymi rękami. Każdy otrzymał upominek z życzeniami.

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

Login Form