poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Sieciaki.pl - Zasady bezpieczeństwa w Internecie

W ramach szkolnego projektu Bezpieczny Tydzień p. Joanna Duszczak i p. Barbara Majchrzak przeprowadziły 8.05.2018 lekcję pokazową dla klay 2A i 2B o bezpieczeństwie w sieci.

Dzieci po zakończonej lekcji otrzymały materiały w postaci kserokopii „Nasza umowa o Internecie” (materiał dla rodziców) oraz „Sieciakowe zasady Bezpieczeństwa” (materiał dla dzieci).
Głównym celem lekcji pokazowej była edukacja najmłodszych internautów na temat bezpiecznego korzystania z sieci, promocja bezpiecznych zastosowań sieci oraz promocja bezpiecznych stron i serwisów internetowych. Prowadzące zachęcały  również dzieci do odwiedzenia strony Sieciaki.pl. Jest to edukacyjny serwis internetowy przeznaczony dla dzieci i poświęcony tematyce bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Zawiera kompendium wiedzy o tym, jak należy korzystać z Internetu, by unikać sytuacji niebezpiecznych, a także jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia online. W serwisie znajduje się szereg materiałów multimedialnych (filmy, teledyski, audycje radiowe), które dzięki atrakcyjnej formule zachęcają użytkowników do zdobywania wiedzy o bezpieczeństwie w sieci.
JAKO PODSUMOWANIE PROJEKTU p. Joanna Duszczak i p. Barbara Majchrzak ogłosiły KONKURS Z NAGRODAMI DLA KLASY 2A i 2B PT.” BEZPIECZNY KOMPUTER PRZYSZŁOŚCI”. Zadaniem uczniów jest wykonać bryłę przestrzenną przedstawiającą bezpieczny komputer przyszłości – materiał i forma wykonania dowolna.

sieciaki1sieciaki2sieciaki3

Login Form